RAPORT

Wojna na Ukrainie

Narkotyki w bateriach. Świąteczna paczka nie dotarła do skazanego

Rzecznik przyznaje, że pomysłowość tego przypdaku zaskoczyła wszystkich (fot. Służba więzienna)
Rzecznik przyznaje, że pomysłowość tego przypdaku zaskoczyła wszystkich (fot. Służba więzienna)

Podejrzana paczka trafiła przed świętami do zakładu karnego w Głubczycach. – Narkotyki ukryte były w pojemnikach imitujących baterie – mówi portalowi tvp.info por. Bartłomiej Kawulok, rzecznik ZK w Głubczycach. Specjalnie przygotowane opakowania obklejono naklejkami zdjętymi z baterii.

Matka przyniosła osadzonemu amfetaminę, konkubina – dopalacze

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim udaremnili próbę wniesienia na teren więzienia substancji odurzających – powiedział...

zobacz więcej

Opakowanie z bateriami od razu przykuło uwagę funkcjonariusza służby więziennej, który sprawdzał przesyłkę.

Wezwano do pomocy Gabi, którą wyszkolono do poszukiwania narkotyków.

– Paczkę włożono do specjalnego pudełka, które ma zabezpieczyć przesyłkę przed zniszczeniem, kiedy pies będzie ją „badał” – wyjaśnia por. Bartłomiej Kawulok, rzecznik ZK w Głubczycach. Pies natychmiast zasygnalizował, że w środku znajdują się podejrzane substancje. Wtedy w ruch poszły śrubokręty i obcęgi. Z wnętrza pojemników imitujących baterie wyciągnięto dwa gramy suszu roślinnego i około cztery gramy proszku w postaci kryształu – najpewniej meta amfetaminy. Testy potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy.

Paczka miała trafić do więźnia, który niedawno został przewieziony do tego zakładu. Rzecznik przyznaje, że choć często zdarzają się próby wniesienia na teren zakładu karnego niedozwolonych substancji, jednak pomysłowość w tym przypadku zaskoczyła wszystkich.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej