Raport

#FabrykahejtuPO

„Kevin sam w Nowym Jorku” ocenzurowany. Wycięli scenę z Trumpem

Prezydent USA Donald Trump z dumą wspominał o swoim udziale w kultowym filmie (fot. PAP/EPA/Zach Gibson)

Jeszcze kilka dni temu prezydent USA Donald Trump chwalił się swoim udziałem w kultowej amerykańskiej produkcji z 1992 roku. Teraz okazuje się, że kanadyjska stacja CBC wycięła z filmu fragment, w którym pojawia się obecny amerykański przywódca.

Izba Reprezentantów postawiła prezydenta Trumpa w stan oskarżenia

Zgodnie z oczekiwaniami Izba Reprezentantów USA przegłosowała w środę wieczorem czasu miejscowego pierwszy z dwóch artykułów impeachmentu...

zobacz więcej

„Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku” to amerykańskie filmy fabularne w reżyserii Chrisa Columbusa, które od lat pojawiają się na ekranach telewizorów w okresie Bożego Narodzenia. W tym drugim obrazie Donald Trump wystąpił w scenie z hotelu Plaza – zagrał mężczyznę, którego Kevin McCallister pyta o drogę.

Okazuje się, że nie wszyscy chcą pamiętać o roli Trumpa w filmie. Scenę z jego udziałem usunęła kanadyjska telewizja CBC, główny nadawca publiczny w tym kraju, co szybko zostało zauważone przez widzów i stało się gorącym tematem na Twitterze.

W odpowiedzi na głosy krytyki przedstawiciele CBC zapewniają, że cięcie nie miało nic wspólnego z polityką, a film trzeba było skrócić ze względu na konieczność wyemitowania reklam. O swoim udziale w kultowym filmie prezydent USA mówił kilka dni temu podczas spotkania z amerykańskimi żołnierzami. – Wystąpiłem w filmie „Kevin sam w Nowym Jorku”; wiele osób wspomina o tym co roku, zwłaszcza w okolicach świąt – powiedział Trump.

– To wielki hit świąteczny – jeden z największych. Więc to zaszczyt być zaangażowanym w coś takiego – mówił prezydent.

źródło:
Zobacz więcej