RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Spotkanie wyborcze premiera Izraela zakłócone rakietą [WIDEO]

Według izraelskich władz wojskowych, rakieta została strącona przez system obrony powietrznej Żelazna Kopuła (fot.Getty Images/Mario Tama)
Według izraelskich władz wojskowych, rakieta została strącona przez system obrony powietrznej Żelazna Kopuła (fot.Getty Images/Mario Tama)

Wystrzelona ze Strefy Gazy na odległe od niej o 12 kilometrów izraelskie miasto Aszkelon rakieta zakłóciła w środę odbywające się tam wyborcze spotkanie premiera Benjamina Netanjahu, który musiał na chwilę zejść do schronu – podały izraelskie stacje telewizyjne.

Fiasko rządowych przymiarek w Izraelu. Ogłoszono kolejne wybory

Niepowodzeniem zakończyły się w Izraelu wysiłki na rzecz utworzenia rządu po wrześniowych wyborach parlamentarnych. W środę tuż przed północą czasu...

zobacz więcej

Według izraelskich władz wojskowych, rakieta została strącona przez system obrony powietrznej Żelazna Kopuła.

Powszechnie oczekuje się, że w czwartek Netanjahu ponownie wygra wewnątrzpartyjne głosowanie na szefa swego konserwatywnego ugrupowania Likud i w tym charakterze weźmie w marcu udział w trzecich na przestrzeni roku izraelskich wyborach parlamentarnych.

W trakcie wcześniejszego pobytu Netanjahu w Aszkelonie we wrześniu doszło do ogłoszenia podobnego alarmu. W listopadzie przez dwa dni trwała wymiana ognia między izraelskim wojskiem a palestyńskimi bojownikami w Strefie Gazy wywołana zabiciem dowódcy Islamskiego Dżihadu Bahy Abu Al-Atty, którego Izrael oskarżał o zlecanie ataków rakietowych na Aszkelon.

– Już go (Al-Atty) tutaj nie ma – powiedział po powrocie ze schronu uśmiechnięty Netanjahu, na co zebrani zareagowali owacją. Scenę tę zarejestrowano na rozpowszechnionym przez izraelskie sieci społecznościowe nagraniu wideo.

Sugerując możliwość akcji odwetowej za środowy atak izraelski premier dodał: „Ktokolwiek tego próbował, powinien już teraz pakować manatki”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej