RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Fasiągi poczekają na spóźnialskich z Morskiego Oka

Każdego roku Morskie Oko odwiedza ponad milion osób (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Każdego roku Morskie Oko odwiedza ponad milion osób (fot. PAP/Grzegorz Momot)

W okresie poświątecznym usługi fiakrów kursujących na linii Morskie Oko - Palenica Białczańska zostaną wydłużone. Ostatni kurs znad tego popularnego tatrzańskiego jeziora będzie od 26 grudnia odbywał się o godz. 19.00 - poinformowały władze Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Porządnie najedli się strachu. Turyści z trudem zeszli z Morskiego Oka

Grupa 45 turystów miała ogromny problem z powrotem znad Morskiego Oka w Tatrach. Turystów zaskoczył szybko zapadający zmrok i brak fasiągów –...

zobacz więcej

W okresie świąteczno-noworocznym Tatry szturmują tłumy odwiedzających, a największą popularnością cieszy się właśnie Morskie Oko.

W poprzednich latach kilkakrotnie zdarzyło się, że zwiedzający zbyt późno wyruszali na ten trakt, a wracając byli zaskoczeni, że nie ma już transportu na dół. W grudniu już po godz. 15.00 zapada zmrok. Dotychczas wozy czy sanie konne o tej porze kursowały do godz. 16.00.

W 2015 r. kilka oczekiwało nad Morskim Okiem na pomoc, ponieważ nie byli w stanie samodzielnie zejść w ciemności szeroką drogą do Palenicy Białczańskiej. Sytuacja powtórzyła się również w 2017 r., kiedy to już znacznie liczniejsza grupa – około 45 osób – poprosiła służby ratunkowe o pomoc przy zejściu na dół.

Droga do Morskiego Oka to szeroki, wyasfaltowany trakt, który wiedzie przez las. Odległość z parkingu na Palenicy do schroniska wynosi ponad 9 km. Morskie Oko to najbardziej popularny kierunek turystyczny w Tatrach. Każdego roku ten zakątek gór odwiedza ponad milion osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej