Raport

#FabrykahejtuPO

IMGW ostrzega przed oblodzeniem na południu kraju

IMGW zaleca ostrożność (fot. shutterstock/maxim ibragimov)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę po południu ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwych oblodzeniach dróg i chodników oraz opadach mokrego śniegu dla południowych powiatów woj. małopolskiego i śląskiego.

Deszcz, śnieg i ostrzeżenia IMGW dla części kraju. Pogoda na Wigilię i pierwszy dzień świąt

Chłód i wilgoć – tak w skrócie można opisać pogodę w Wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. W większości miejsc w kraju pojawi się...

zobacz więcej

Na terenie woj. małopolskiego ostrzeżenie dotyczy pięciu powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, suskiego i tatrzańskiego, natomiast w woj. śląskim dwóch – cieszyńskiego i żywieckiego.

Według prognoz IMGW, po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem mogą zamarzać drogi i chodniki. Temperatura na wskazanym obszarze może spaść przy gruncie do ok. -2 st. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 21.00 w środę do godz. 9.00 w czwartek.

Pierwszy – najniższy stopień ostrzeżenia – oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.źródło:

Zobacz więcej