Raport

Epidemia koronawirusa

„Święta to czas wybaczania, podawania sobie ręki na zgodę”. Spot premiera na Boże Narodzenie

Święta to czas pamiętania o osobach samotnych i słabszych, czas wybaczania sobie nawzajem i podawania ręki na zgodę – przypomina premier Mateusz Morawiecki w nagranych życzeniach z okazji świąt Bożego Narodzenia.

„Niech wigilijny stół jednoczy nas i łączy”. Bożonarodzeniowe życzenia pary prezydenckiej

Niech w tym szczególnym czasie nikt nie będzie samotny i smutny, bo przecież święta to czas uśmiechu i bycia razem – życzenia radosnego i pogodnego...

zobacz więcej

Na okolicznościowym filmie widzimy rodzinę ucztującą przy świątecznym stole, której członkowie dzielą się potrawami, śpiewają kolędy, łamią się opłatkiem i składają sobie życzenia. Wśród nich zasiada także premier Morawiecki.

– Święta to wyjątkowy czas. Czas, kiedy jesteśmy razem, kiedy wspólnie zasiadamy do stołu. To czas spotkań bliskich, którzy dawno się nie widzieli – tłumaczą kolejni członkowie rodziny.

Przypominają o zostawianym tradycyjnie pustym miejscu przy stole, przeznaczonym dla ludzi samotnych i słabszych, które jest także wyrazem pamięci o bliskich, „którzy już nigdy nie zasiądą z nami do wigilijnej wieczerzy”.

Jak dodają, święta to także „piękne polskie tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie, z których jesteśmy dumni” i wymieniają: rodzinne śpiewanie kolęd, tuzin potraw na wigilijnym stole i wspólny udział w pasterce.

Witek: „Niech Święta i Nowy Rok 2020 będą czasem dobra dla Polski” [WIDEO]

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Jak podkreśliła, te święta mają...

zobacz więcej

A dzieci podkreślają: to też czas, kiedy dostajemy prezenty.

– To czas radości, miłości i szczęścia. Pachnących ciast słodyczy i noc, kiedy zwierzęta mówią ludzkim głosem. To czas wybaczania sobie nawzajem. Czas podawania ręki na zgodę. Czas dzielenia się opłatkiem składamy życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, powodzenia w życiu zawodowym i osobistym, miłości i przyjaźni na całe życie – mówią członkowie rodziny.

– I właśnie tego wszystkiego, w tym niezwykłym czasie, z całego serca wam życzymy – podsumowuje premier Morawiecki.

źródło:
Zobacz więcej