RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lucyfer straszy w kościele. Proboszcz apeluje o zmianę nazwy sieci wi-fi

Diabeł tkwi w routerze (fot. Pexels)

W kościele i w domu rekolekcyjnym w Magdalence pojawia się Lucyfer. Nie osobiście – wyświetla się tam w wyszukiwarkach sieci wi-fi. Tym imieniem dowcipni sąsiedzi parafii nazwali swój domowy router. Księża i parafianie są zbulwersowani i wzywają do zmiany nazwy urządzenia.

Wi-Fi w kawiarni może być niebezpieczne. Jak uniknąć zagrożenia?

Aby skorzystać z Internetu w telefonie albo laptopie, internauci często łączą się z publiczną siecią Wi-Fi, np. w kawiarni. Jak przekonuje Piotr...

zobacz więcej

„Parafia świętej Marii Magdaleny, której jestem proboszczem, zwraca się do Państwa o zmianę nazwy Państwa Wi Fi na inną”. Tak zaczyna się list proboszcza, opublikowany przez użytkowniczkę Twittera.

Wspomniana sieć nazwana została „Lucyfer” – wyjaśniono w liście – a że zabudowania jej administratora graniczą przez płot z kościołem, nazwa ta wyświetla się także w urządzeniach księży i wiernych, którzy przebywają na terenie parafii.

Swoje wezwanie proboszcz argumentuje „szkodliwością dla uczuć religijnych”. Liczy też, że właściciel routera „w sposób polubowny dokona stosowej zmiany”. Na koniec oferuje bezpłatną pomoc techniczną w rzeczonej sprawie. U dołu pisma, którego skan opublikowano na Twitterze, jest około 10 podpisów.

Nadawanie żartobliwych nazw swoim routerom to nie nowość. Były już nazwy (najczęściej bez polskich znaków lub pisane nietypowo): „bus obserwacyjny CBA nr 37”, „słysze jak uprawiacie seks”, „mam Internet a wy nie”. Niektóre z przekazem: „sąsiad skończ już ten remont”, „twoja zona cie zdradza”, „widze cie nago”. Czasem w odpowiedzi pojawia się osobliwa nazewnicza interakcja, np. „nawet o tym nie mysl”.

źródło:

Zobacz więcej