RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Ukraińcy wracają na Święta do domów. Kolejki na granicy z Ukrainą

W Medyce odprawa samochodów osobowych zajmuje dziewięć godzin (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
W Medyce odprawa samochodów osobowych zajmuje dziewięć godzin (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Wielokilometrowe kolejki stoją na polsko-ukraińskich przejściach granicznych. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest okres przedświąteczny, związany z powrotem do kraju obywateli Ukrainy, którzy na co dzień pracują za granicą. Największa liczba samochodów i autobusów czeka na odprawę na przejściach granicznych Korczowa-Krakowiec i Medyka-Szeginie.

Funkcjonariusze wzięli go pod włos. Przemytnik ukrył proszek w oryginalnym miejscu

Na lotnisku El Prat w Barcelonie w ręce policji wpadł przemytnik, który pod peruką usiłował przemycić worek zawierający pół kilo kokainy. Uwagę...

zobacz więcej

Osoby, które chcą przekroczyć granicę polsko-ukraińską, piszą w mediach społecznościowych, że czas oczekiwania na odprawę wynosi od kilku do kilkunastu godzin.

Na przejściu w Medyce-Szeginiach odprawa samochodów osobowych zajmuje dziewięć godzin, a autobusów ponad dziesięć. Natomiast na przejściu pieszym kolejka sięga około stu metrów.

Na przejściu granicznym Hrebenne-Rawa Ruska kolejka pojazdów osobowych miała cztery kilometry, a ciężarowych - jedenaście. Podobnie sytuacja wygląda w innych punktach. Kierowcy publikują w sieciach społecznościowych filmy z wielokilometrowych kolejek.

Według Służby Celnej Ukrainy, w przyszłym roku problem powinno częściowo rozwiązać wprowadzenie wspólnych kontroli na ukraińsko-polskich przejściach granicznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej