RAPORT

Pogarda

Caritas Polska zaprasza na wigilię

Podziel się świątecznym opłatkiem z innymi (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Podziel się świątecznym opłatkiem z innymi (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

Co roku w całej Polsce diecezjalne oddziały Caritas oraz wspólnoty organizują wieczerze wigilijne dla bezdomnych, ubogich i samotnych. Potrzebujący w tym roku spotkają się przy stole w wielu polskich miastach, m.in. Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Opolu czy Starachowicach.

„Cicha noc” w TVP Info - dziennikarze śpiewają kolędę

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia dziennikarze TVP Info nagrywają kolędę. W tym roku jest to przepiękna nastrojowa „Cicha noc”, która...

zobacz więcej

Wspólnoty Sant'Egidio w Polsce rozpoczęły właśnie przygotowania do tegorocznych świąt z ubogimi, dzięki którym kilkaset potrzebujących i bezdomnych osób już zasiadło i zasiądzie do świątecznego stołu w kilkunastu miastach.

Warszawa

Już nie Wigilię, ale święta z ubogimi przygotowuje w tym roku warszawska Wspólnota Sant'Egidio w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. Podczas bożonarodzeniowego obiadu, który odbędzie się 25 grudnia w dolnym kościele o 13:00, spodziewanych jest ponad 500 ubogich i bezdomnych gości.

Poznań

Trwają już przygotowania do wigilii, którą Caritas Archidiecezji Poznańskiej przygotowuje w tym roku na 1400 osób. W pomoc przy przedsięwzięciu zaangażowanych jest 1000 wolontariuszy z 13 wielkopolskich szkół oraz wolontariusze z Centrum Wolontariatu Caritas. Tradycyjne świąteczne spotkanie, w którym weźmie udział abp Stanisław Gądecki, odbędzie się 24 grudnia w hali nr 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP).

Lublin

Członkowie Caritas Archidiecezji Lubelskiej już po raz trzeci zapraszają na „Wigilię Miłosierdzia", która wg planów zgromadzi ponad 500 potrzebujących osób – bezdomnych, samotnych, starszych, opuszczonych, chorych. Wydarzenie odbędzie się w hali Targów Lublin. 24 grudnia o godz. 10.00.

Biała Podlaska

Wigilijne spotkanie w Białej Podlaskiej odbędzie się 24 grudnia o godz. 10:00 w budynku przy ul. Warszawskiej 15. Przewidziany jest udział 100 osób potrzebujących. Obecność na wigilii zapowiedział prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

Siedlce

Tu również wigilia odbędzie się 24 grudnia o godz. 11:00 w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Świrskiego 57. Weźmie w nim udział bp Kazimierz Gurda.

Świąteczne iluminacje w domach i ogródkach. Czekamy na więcej zdjęć [GALERIA]

Podstawą świątecznej atmosfery są iluminacje świąteczne. Możemy je podziwiać na ulicach miast albo w waszych domach i ogródkach. Jak widać...

zobacz więcej

Świdnica i Wałbrzych

Trwają przygotowania do wigilii dla osób potrzebujących organizowanych przez Caritas Diecezji Świdnickiej. Jak co roku, 24 grudnia, wraz z ubogimi i samotnymi do stołu zasiądą świdniccy biskupi. W Wałbrzychu spotkanie będzie o godz. 10.00, a w Świdnicy o godz. 15.00. Wolontariusze Caritas będą rozdawać również paczki żywnościowe na święta. – Oprócz wigilii przygotowujemy też prowiant, we wszystkich jadłodajniach łącznie dla 1300 osób: W Bielawie, Piławie,w Wałbrzychu w dwóch jadłodajniach, w Nowej Rudzie oraz w Dzierżoniowie. Dodatkowo będą rozdawane paczki z ubraniami – mówił ks. Radosław Kisiel.

Szczecin

Bazylika archikatedralna w Szczecinie, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i prywatni sponsorzy przygotowują wigilię dla samotnych, potrzebujących i bezdomnych, która odbędzie się przy szczecińskiej katedrze w południe 24 grudnia. Przygotowany namiot pomieści 600 osób. – Zapraszamy na wielkie świętowanie przy katedrze św. Jakuba. Abyśmy mogli być ze sobą, cieszyć się sobą i świętami Bożego Narodzenia. Będzie wieczerza, życzenia i wspólne kolędowanie. Uczestnicy otrzymają paczki świąteczne - powiedział ks. Maciej Wagner, wikariusz parafii katedralnej.

Starachowice

Caritas Diecezji Radomskiej organizuje 24 grudnia Wigilię w Starachowicach. Spotkanie, odbędzie się w stołówce Caritas przy parafii Świętej Trójcy.

Busko-Zdrój

Blisko sto osób ubogich, bezdomnych i samotnych z Buska-Zdroju i okolicy zasiądzie do wieczerzy wigilijnej w domu parafialnym przy kościele św. Brata Alberta. Inicjatorem spotkania jest proboszcz ks. Marek Podyma, który dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców, organizuje tę uroczystość od ponad 10 lat. W tym roku odbędzie się ona 23 grudnia po Mszy św. o godz. 17.

Miechów

24 grudnia o godz. 17.00, wigilia, odbędzie się w miejscowym schronisku.Koszalin

Pod patronatem Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej 24 grudnia w kilku tamtejszych miastach odbędą się wigilie dla ubogich, samotnych, bezdomnych i chorych. We współpracy z Caritas swoje drzwi dla osób ubogich, samotnych,bezdomnych i chorych otworzy Dom Miłosierdzia Bożego Koszalinie na ul. Monte Cassino 7. Chętnych, którzy zechcą zasiąść do tradycyjnej wieczerzy, a najpierw uczestniczyć w uroczystej Mszy św. zaprasza bp Krzysztof Włodarczyk. Eucharystia pod jego przewodnictwem odbędzie się 24 grudnia w kaplicy domu o godz. 15:00. Dom Miłosierdzia przygotował 250 miejsc.

Kilka niezawodnych przepisów na święta. Niespodzianka dla Czytelników portalu tvp.info [WIDEO]

Wigilijny śledź à la Piotrowski Produkty: 1 śledź, 1 cebula, 1 jabłko, 1 serek, olej lub oliwa, natka pietruszki, przyprawy według uznania:...

zobacz więcej

Słupsk

Ubodzy i samotni Słupska pomodlą się, podzielą opłatkiem i zasiądą do świątecznego stołu w restauracji Młyn Słupski (tzw. Spichlerz) na ul. Młyńskiej 4. Spotkanie odbędzie się 24 grudnia o godz.12 i jest przygotowane dla 250 osób. Obecni będą na nim m.in. dyrektor Caritas diecezji i miejscowi duszpasterze. W przygotowanie spotkania zaangażowali się wolontariusze m.in. z parafii pw. Św. Jacka.

Piła

Wigilia dla ubogich i samotnych odbędzie się także 24 grudnia o godz. 12 w Pile, w Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas p.w. Matki Bożej z Lourdes (ul. Kossaka 16). Tu oczekiwanych jest 100 gości.

Darłowo

W hospicjum Caritas w Darłowie 24 grudnia o godz. 15, odbędzie się wigilia pod przewodnictwem bp Krzysztofa Zadarko.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne

źródło:
Zobacz więcej