RAPORT

Kampania 2020

Operacja Roberta Lewandowskiego tuż po meczu

Tuż po sobotnim meczu Bayernu z Wolfsburgiem Robert Lewandowski pojechał do jednej z klinik w Monachium (fot. TF-Images/Getty Images)

Robert Lewandowski w niedzielę przyleci do Polski. Jednak w sobotę wieczorem przejdzie w Niemczech operację, na którą czekał od października.

Lewandowski na liście piłkarzy, którzy zanieczyszczają planetę

26,5 tys. km pokonał w 2019 r. Robert Lewandowski samolotem, produkując przy tym 12,7 ton CO2. To wprawdzie ponad cztery razy mniej niż Marquinhos...

zobacz więcej

Tuż po sobotnim meczu Bayernu z Wolfsburgiem Robert Lewandowski pojechał do jednej z klinik w Monachium, gdzie jeszcze tej nocy ma przejść operację przepukliny pachwinowej. A już następnego dnia przyleci do Polski, gdzie spędzi święta.

Na tę operację polski napastnik czekał od października, kiedy to zaczął mu dokuczać ból w pachwinie. Lekarze Bayernu Monachium zdiagnozowali wtedy u niego przepuklinę i uznali, że konieczna będzie operacja.

Trudno było jednak znaleźć dogodny termin zabiegu, bo piłkarza czekały ważne mecze zarówno w Bayernie, jak i w reprezentacji Polski.

Sobotnie spotkanie Bayernu z Wolfsburgiem było ostatnim przed przerwą zimową. Stadion Allianz Arena polski napastnik opuścił w towarzystwie klubowego lekarza Hansa-Wilhelma Muellera-Wohlfahrta, który pojechał razem z nim do jednej z monachijskich klinik. Lekarz Bayernu będzie też uczestniczył w operacji.

źródło:

Zobacz więcej