Liverpool potwierdził dominację. Zdecydował gol w dogrywce

Zwycięskiego gola strzelił Roberto Firmino (fot. PAP/EPA/NOUSHAD THEKKAYIL)

Piłkarze angielskiego Liverpoolu dołożyli kolejne trofeum do swojej kolekcji. Zespół prowadzony przez Juergena Kloppa wywalczył klubowe mistrzostwo świata. W finale turnieju w stolicy Kataru Dausze pokonał brazylijski Flamengo Rio de Janeiro 1:0.

El Clasico: klasyk nudy i kontrowersje

„Wiele szumu i mało Klasyku” - tak opisała wczorajszy mecz Barcelony z Realem hiszpańska gazeta Sport. Trudno się z tym nie zgodzić. Za nami jedno...

W regulaminowym czasie gry żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej górą był angielski zespół. Gola w 99. minucie strzelił Roberto Firmino. Asystę zaliczył Sadio Mané.

Zwycięzcy Copa Libertadores nie zdołali odpowiedzieć i puchar pojedzie do Liverpoolu.

W meczu o trzecie miejsce meksykański CF Monterrey pokonał w rzutach karnych 4-3 saudyjski Al-Hilal, triumfatora azjatyckiej Ligi Mistrzów. Wcześniej był remis 2:2.

Klubowe mistrzostwa świata zastąpiły w 2005 roku Puchar Interkontynentalny.

Katar będzie organizatorem finałów piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku.