RAPORT

Wojna na Ukrainie

Londyńskie zoo świętuje narodziny „Gwiazdy”

Pracownicy Towarzystwa Zoologicznego w Londynie (ZSL) świętują narodziny mrówkojada meksykańskiego (inaczej tamanduy północnej). A nazwali ją „Gwiazdą” (Star). Młode przyszło na świat 13 grudnia. Przywitali je rodzice – Ria i Tobi. To już ich trzecie dziecko. Kilka dni później opiekunom zoo udało się nagrać krótki filmik z udziałem młodego mrówkojada.

Pancernik wystąpił przed kamerą. Ma dwa miesiące [WIDEO]

W jednym z amerykańskich zoo urodziła się bolita brazylijska, inaczej pancernik kulowaty. Młody ssak – pod okiem matki – zaczął stawiać pierwsze...

zobacz więcej

Londyńskie zoo opublikowało wideo z udziałem młodej tamanduy 19 grudnia. Widać na nim pierwsze ziewnięcia tego ssaka z rodziny mrówkojadowatych. Leży na grzbiecie matki.

Pracownicy ZSL opowiadają chwile oczekiwania, gdy Ria zniknęła w skrzynce lęgowej w czwartek wieczorem.

– Przyszliśmy wcześnie rano, aby sprawdzić jej postęp rodzenia i byliśmy zachwyceni, widząc maleństwo kręcące się na jej grzbiecie. Zdecydowaliśmy się nadać nowonarodzonemu „Gwiazda” z okazji świątecznego okresu – powiedział opiekun Steve Goodwin.

Dorosła tamandua mierzy od 102 do 130 cm, wraz z ogonem o długości od 40 do 60 cm. Waży od 3,2 do 5,4 kg. Posiada krótką, szorstką i gęstą sierść. Futerko jest żółtawe. Długie pazury pozwalają jej na niszczenie termitier i mrowisk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej