RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Była polska modelka oskarża Harveya Weinsteina o molestowanie

Przedstawiciele producenta nie komentują sprawy (fot. Jefferson Siegel-Pool/Getty Images)

Kolejne oskarżenie pod adresem hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina. Tym razem o napaść na tle seksualnym oskarża go pochodząca z Wrocławia była modelka Kaja Funez Sokoła. Twierdzi, że do zdarzenia doszło w 2002 roku, gdy przyjechała do Stanów, by pracować jako modelka. Miała wtedy szesnaście lat. Sprawa trafiła do sądu.

Weinstein nie odpowie za agresję seksualną. Sąd anulował jeden z zarzutów

Nowojorski sąd anulował jeden z sześciu zarzutów, które ciążyły na byłym potentacie amerykańskiej branży filmowej Harveyu Weinsteinie. Prokuratura...

zobacz więcej

Według słów Sokoły, poznała hollywoodzkiego producenta podczas jednego z wydarzeń związanych organizowanych przez reprezentującą ją agencję. Weinstein zaprosił ją wtedy na lunch, w trakcie którego chciał z nią porozmawiać o tym, jak chce pomóc jej w rozwoju kariery aktorskiej. Modelka się zgodziła, ale zamiast na lunch, kierowca Weinsteina zawiózł ją prosto do mieszkania producenta. Tam Weinstein miał straszyć ją i molestować.

Zanim do tego doszło, próbował ją przekonywać, że jeśli chce zrobić karierę aktorską, musi być gotowa zrobić wszystko, czego będą oczekiwać od niej reżyserzy. Łącznie z rozbieraniem się przed kamerą. Potem z kolei przekonywał ją, że to, do czego doszło w jego mieszkaniu, było zupełnie normalne.

Harveya Weinsteina oskarża o molestowanie kilkadziesiąt kobiet. W ostatnich dniach pojawiły się informacje o tym, że przedstawiciele producenta zawrą z nimi ugodę i wypłacą im 25 milionów dolarów za to, żeby sprawa nie trafiła do sądu, a producent za kratki.

30 lat gwałtów i molestowania. Skandal seksualny w Hollywood eskaluje

Skandal seksualny w Hollywood wstrząsnął światem amerykańskiego filmu i polityki. Kolejne aktorki twierdzą, że były molestowane przez słynnego...

zobacz więcej

Obrońcy Sokoły w oświadczeniu wyrażają nadzieję, że nowy pozew przeciwko Weinsteinowi zachęci inne ofiary do odrzucenia ugody i walki o skazanie Harveya Weinsteina.

Przedstawiciele producenta nie komentują sprawy.

Sokoła po raz pierwszy oskarżyła Weinsteina w 2018 r. Nieznane było wtedy jej nazwisko, a jej zeznania, będące częścią pozwu zbiorowego, zostały przedstawione jako złożone przez Jane Doe (nazwisko używane w USA dla określenia kobiety o niezidentyfikowanej lub ukrytej tożsamości).

Ówczesny adwokat producenta stwierdził, że są nieprawdziwe.

33-letnia obecnie Kaja Funez Sokoła mieszka w Warszawie. W Nowym Jorku i Los Angeles pracowała jako modelka oraz uczęszczała na zajęcia aktorskie. W trakcie kariery pracowała m.in. przy kampaniach La Perly, Shisheido czy Pinko i występowała w pokazach dla najlepszych domów mody.

Po pewnym czasie zdecydowała przeprowadzić się do Polski, aby ukończyć studia psychologiczne. Została psychologiem klinicznym. Jest psychoterapeutą uzależnień i współuzależnienia.

źródło:

Zobacz więcej