RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Posłanka PO za ochroną życia dzików „od poczęcia”: W czym jesteśmy od nich lepsi? [WIDEO]

– W czym my, ludzie w XXI wieku, jesteśmy lepsi od tych dzików, od zwierząt? W tym, że chcemy zabijać bezbronne zwierzęta, często lochy ciężarne? Państwo tyle mówią o ochronie życia od poczęcia. To dotyczy całego gatunku ludzkiego czy całej przyrody? W czym jesteśmy lepsi? – pytała Klaudia Jachira w Sejmie. W ten sposób posłanka Platformy Obywatelskiej odniosła się do problemu rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń.

Jachira narzeka na posłów: Nie czuję potrzeby, żeby mężczyźni całowali mnie po rękach

askakujące wyznanie posłanki Koalicji Obywatelskiej Klaudii Jachiry po pierwszych tygodniach pracy w Sejmie. – Nie czuję potrzeby, żeby mężczyźni...

zobacz więcej

Sejmowa Komisja Rolnictwa zajmowała się specustawą o zwalczaniu afrykańskiego pomoru świń (ASF). Propozycje zgłoszone przez posłów Praw i Sprawiedliwości zakładają m.in. możliwość odstrzału sanitarnego dzików przez żołnierzy czy policjantów, zakaz blokowania polowań przez ekologów oraz ułatwienia w bioasekuracji dla rolników.

Największym echem przebiła się wypowiedź Klaudii Jachiry, która wypowiadała się w imieniu PO.

– Do zabrania tego głosu nakłoniło mnie zdanie przedmówcy, posła, który pytał, w czym dziki są lepsze od ludzi. Ja mam takie pytanie do państwa tutaj zgromadzonych: w czym my, ludzie w XXI wieku, jesteśmy lepsi od tych dzików, od zwierząt? – pytała Klaudia Jachira. – To dlaczego tu pani siedzi? Do lasu! – skomentował ktoś na sali.

źródło:
Zobacz więcej