RAPORT

Pogarda

Sędzia, który będzie orzekał ws. Gawłowskiego, przemawiał na proteście w Szczecinie

Gawłowski jest jednym z oskarżonych ws. afery melioracyjnej (fot. arch. PAP/Rafał Guz; YouTube/wszczecinie)
Gawłowski jest jednym z oskarżonych ws. afery melioracyjnej (fot. arch. PAP/Rafał Guz; YouTube/wszczecinie)

Najnowsze

Popularne

Podczas protestów przeciwko zmianom w sądownictwie, który odbył się w Szczecinie, przemawiał sędzia Grzegorz Kasicki, który będzie orzekał w sprawie afery melioracyjnej. Jednym z głównych podejrzanych jest były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski.

TVN24 relacjonowała protest z Wrocławia. Zamieściła nazistowski herb z Krzyżem Żelaznym

Stacja TVN24 relacjonowała protesty przeciwko zmianom w sądownictwie, które odbyły się w kilkunastu miastach. Kiedy telewizja pokazywała...

zobacz więcej

Chodzi o sędziego Grzegorza Kasickiego, który podczas manifestacji w Szczecinie odczytywał fragmenty oświadczenia I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf. Sędzia mówił też, że czuje się „obrażany przed demokratycznie wybrane władze”.

– Orzekam w wydziale karnym. W związku z tym nieraz mi się zdarza, że osoby, które sądzę, osoby, które popełniły przestępstwa, obrażają mnie. Niestety, od jakiegoś czasu obraża mnie także pan prezydent, pan premier i posłowie – powiedział Kasicki.

Jak informuje Radio Szczecin, Kasicki będzie rozstrzygał w tzw. aferze melioracyjnej, w której głównym oskarżonym jest Stanisław Gawłowski. „Według aktu oskarżenia, Gawłowski jako wiceminister środowiska miał przyjmować łapówki m.in. za pomoc w ustawianiu przetargów w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych. Pierwsza rozprawa odbędzie się w styczniu przyszłego roku” – przypomina rozgłośnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej