RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Po pożarze lotniskowca Admirał Kuzniecow straty sięgają 95 mld rubli

Pożar Admirała Kuzniecowa może kosztować Rosję nawet 1,5 mld dolarów (fot. Lev Fedoseyev\TASS via Getty Images)
Pożar Admirała Kuzniecowa może kosztować Rosję nawet 1,5 mld dolarów (fot. Lev Fedoseyev\TASS via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Jak informują moskiewskie media, wysokość strat w wyniku pożaru na rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow sięga 95 mld rubli czyli 1,5 mld dolarów. W pożarze, który wybuchł 12 grudnia, zginęły dwie osoby, a 14 zostało rannych.

Pożar na remontowanym lotniskowcu Admirał Kuzniecow

W pożarze na remontowanym w stoczni w Murmańsku rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow poszkodowanych zostało dziesięć osób – podała agencja TASS,...

zobacz więcej

Pierwszy o sumie strat 95 mld rubli napisał dziennik „Kommiersant”, powołując się na źródło w sztabie Floty Północnej. Kwota ta wywołała wzburzenie dowództwa, gdyż jest niemal równa obecnej wartości lotniskowca. Potem sprostowano informację, zapewniając, że skutki pożaru nie będą tak dramatyczne.

Koszt 95 mld rubli to wartość nie tylko uszkodzonych konstrukcji Admirała Kuzniecowa, ale też zniszczonego sprzętu remontowego. Szef koncernu, do którego należy stocznia prowadząca naprawy, zapewnił, że lotniskowiec niedługo wróci do służby.

Admirał Kuzniecow to jedyny rosyjski lotniskowiec i największy okręt rosyjskiej marynarki wojennej. Miał do końca 2022 r. przejść m.in. modernizację systemu instalacji elektrycznej, wyposażenia radiotechnicznego i środków obrony przeciwlotniczej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej