RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lotos otworzył 500. stację paliw

Stacja MOP Pawliki znajduje się w połowie drogi pomiędzy Gdańskiem i Warszawą (fot. Lotos)

Otwarta właśnie stacja paliw MOP Pawliki usytuowana przy drodze krajowej nr. 7 jest 500. stacją w sieci Lotos – poinformowała w komunikacie Grupa Lotos. Stacja znajduje się w połowie drogi pomiędzy Gdańskiem i Warszawą.

„Proces negocjacji i dobrowolny wykup gruntów pod CPK rozpocznie się w 2020 roku”

W 2020 r. rozpocznie się proces negocjacji i dobrowolny wykup gruntów pod CPK – zapowiedział Gdyni Pełnomocnik Rządu do Spraw Centralnego Portu...

zobacz więcej

„W strategii naszej grupy kapitałowej zapisaliśmy systematyczny rozwój sieci stacji Lotos, dlatego otwarcie 500. stacji to dla nas duży sukces” – zaznaczył cytowany w komunikacie p.o. prezesa Grupy Lotos Jarosław Wittstock.

W komunikacie dodano, że Lotos Paliwa jest na trzecim miejscu pod względem liczby stacji paliw w Polsce.

„O popularności marki świadczą deklaracje kierowców, z których co piąty wybiera Lotos na miejsce tankowania pojazdu” – dodano.

Zaznaczono, że zgodnie z obowiązującym w Polsce rozróżnieniem, MOP Pawliki należy do kategorii II – kierowcy mogą tu zatankować paliwo i skorzystać z obiektów gastronomicznych. Dodano, że do dyspozycji podróżnych jest duży parking na 74 miejsca, w tym sześć miejsc dla niepełnosprawnych i sześć dla podróżujących z dziećmi, 34 miejsca dla aut ciężarowych i trzy miejsca dla autokarów.

W sieci spółki działają Miejsca Obsługi Podróżnych przy autostradach A1, A2, A4, A6 i drogach ekspresowych S3 czy S7, a MOP Pawliki jest 21. takim punktem, który funkcjonuje pod marką koncernu.

Lotos to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. Lotos wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii.

Lotos to także sieć 500 stacji paliw, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku.

źródło:

Zobacz więcej