RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Już wkrótce będziemy mogli chodzić w żywych ubraniach

Czy tkanina z glonów zrewolucjonizuje przemysł odzieżowy? (for. University of British Colombia (UBC) and Emily Carr Univeristy)
Czy tkanina z glonów zrewolucjonizuje przemysł odzieżowy? (for. University of British Colombia (UBC) and Emily Carr Univeristy)

Kanadyjska projektantka Roya Aghighi opracowała tkaninę, która jest zdolna do przeprowadzania fotosyntezy. To obiecujący wynalazek; zdrowszy i mniej szkodliwy przemysł odzieżowy może spowolnić zmiany klimatyczne.

Tysiące gigantycznych robaków na plaży. Sztorm odkrył ich kryjówki

Tysiące gigantycznych robaków odnaleziono na jednej z plaż w pobliżu San Francisco. Pojawiły się one zaraz po sztormie, który nawiedził wybrzeże...

zobacz więcej

Projektantka z zespołem naukowców z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej i Emily Carr University w Vancouver stworzyła „biotkaninę” z glonów. Materiał cały czas oddycha. Jednocześnie przeprowadza proces fotosyntezy, czyli zamienia dwutlenek węgla w tlen.

Gdyby udało się wprowadzić ten materiał do użytku, mogłaby znacznie wypłynąć na problem emisji dwutlenku węgla. Przemysł odzieżowy jest zaliczany do największych trucicieli Ziemi, obok paliwowego i mięsnego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej