RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Będzie nowa wersja kultowej „Parszywej dwunastki”

Film zyskał miano kultowego (fot. ullstein bild/ullstein bild via Getty Images)

Ruszyły przygotowania do nakręcenia remake'u „Parszywej dwunastki”. Akcja nowej wersji legendarnego filmu nie będzie się jednak rozgrywać w czasie II wojny światowej.

„Boże Ciało” na krótkiej liście filmów kandydujących do Oscara

„Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy znalazło się na krótkiej liście filmów kandydujących do Oscara w kategorii „najlepszy film międzynarodowy”...

zobacz więcej

Trwają negocjacje między studiem filmowym Warner Bros. a reżyserem Davidem Ayerem, który ma napisać scenariusz i zrealizować film.

Dla Ayera nie byłoby to pierwsze spotkanie z kinem wojennym. W 2014 r. nakręcił już „Furię” opowiadającą o załodze amerykańskiego czołgu, która pod koniec II wojny światowej wyrusza samotnie za linię frontu.

Nakręcona ponad 50 lat temu „Parszywa dwunastka” też opowiada o straceńczej misji. W filmie wyreżyserowanym przez Roberta Aldricha oddział 12 skazańców dostaje zadanie zlikwidowania niemieckich oficerów przebywających w niedostępnym zamku.

Przed przystąpieniem do misji bohaterowie przechodzą trudne szkolenie pod okiem surowego majora Reismana. W tę postać wcielił się Lee Marvin. W obsadzie „Parszywej dwunastki” z 1967 r. znaleźli się też m. in. Ernest Borgnine, Charles Bronson, John Cassavetes, Donald Sutherland i Telly Savalas.

Nie żyje Anna Karina, muza i żona Jean-Luca Godarda

Anna Karina, pochodząca z Danii francuska aktorka, muza i żona Jean-Luca Godarda, zmarła w sobotę na raka w paryskim szpitalu, w wieku 79 lat –...

zobacz więcej

Nie wiadomo jeszcze, kogo zobaczymy w obsadzie remake'u. Wiadomo natomiast, że za jej produkcję odpowiedzialny będzie Simon Kinberg. W jego producenckim dorobku znajduje się kilka części komiksowej serii „X-Men” i kolejna wersja klasycznego kryminału Agathy Christie „Morderstwo w Orient Expressie”. Jego kontynuację, film „Śmierć na Nilu”, zobaczymy w kinach już w przyszłym roku.

Według informacji, do których dotarł portal „The Hollywood Reporter”, akcja nowej „Parszywej dwunastki” nie będzie rozgrywać się podczas II wojny światowej. Fabuła filmu ma zostać osadzona we współczesności.

źródło:

Zobacz więcej