RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Siedmiu piłkarzy polskiego klubu zdyskwalifikowanych za doping

Niedozwolony doping skusił piłkarzy Pogoni Siedlce (fot. Shutterstock/Africa Studio)
Niedozwolony doping skusił piłkarzy Pogoni Siedlce (fot. Shutterstock/Africa Studio)

Siedmiu piłkarzy drugoligowej Pogoni Siedlce zostało zdyskwalifikowanych na pół roku przez Polską Agencję Antydopingową (POLADA). Stosowali niedozwolone wspomaganie farmakologiczne w postaci infuzji dożylnych. Kary są liczone od 5 grudnia.

Gang Fryzjera. Byli reprezentanci Polski, sędziowie i działacze skazani

Byli piłkarze Lecha Poznań Waldemar K. i Piotr R. – najlepszy polski sędzia początku XXI wieku, czy znany z telewizji Wit Ż. To tyko niektórzy...

zobacz więcej

Pierwszym skazanym został Artur Balicki, wypożyczony latem z Wisły Kraków do Pogoni. 20-letni napastnik otrzymał karę dwuletniej dyskwalifikacji (półtora roku w zawieszeniu).

Półroczna przerwa w grze czeka sześciu kolegów Balickiego: Ayę Dioufa, Kacpra Falona, Marcina Kozłowskiego I, Sebastiana Krawczyka, Tomasza Margola i Piotra Smołucha.

– Siedmiu piłkarzy Pogoni Siedlce został zdyskwalifikowanych przez Polską Agencję Antydopingową, ale nie mogę ujawnić żadnych szczegółów. W ciągu 30 dni otrzymają oni postanowienie z uzasadnieniem i będą mogli odwołać się do panelu dyscyplinarnego, czyli drugiej instancji przy POLADA – przyznał dyrektor agencji antydopingowej, Michał Rynkowski.

Ukraiński piłkarz nazwany nazistą. Mecz 2. ligi hiszpańskiej przerwany

Mecz hiszpańskiej drugiej ligi z udziałem drużyn Rayo Vallecano i Albacete został przerwany po pierwszej połowie z powodu obraźliwych okrzyków i...

zobacz więcej

POLADA informowała, że akta sprawy udostępnione zostały Prokuraturze Krajowej oraz Prokuraturze Okręgowej w Lublinie. Chodzi o „narażenia piłkarzy Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nieprzestrzeganie procedur medycznych”.

Zgodnie z obowiązującą listą substancji i metod zabronionych – niedozwolone są infuzje dożylne i iniekcje o objętości większej niż 100 ml w okresie 12 godzin – z wyłączeniem tych przyjętych w uzasadnionych przypadkach w trakcie hospitalizacji, zabiegów chirurgicznych lub badań klinicznych.

Pogoń Siedlce po 20. kolejkach II ligi zajmuje 14. miejsce, tuż nad strefą spadkową.

źródło:
Zobacz więcej