RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Siedmiu piłkarzy polskiego klubu zdyskwalifikowanych za doping

Niedozwolony doping skusił piłkarzy Pogoni Siedlce (fot. Shutterstock/Africa Studio)
Niedozwolony doping skusił piłkarzy Pogoni Siedlce (fot. Shutterstock/Africa Studio)

Siedmiu piłkarzy drugoligowej Pogoni Siedlce zostało zdyskwalifikowanych na pół roku przez Polską Agencję Antydopingową (POLADA). Stosowali niedozwolone wspomaganie farmakologiczne w postaci infuzji dożylnych. Kary są liczone od 5 grudnia.

Gang Fryzjera. Byli reprezentanci Polski, sędziowie i działacze skazani

Byli piłkarze Lecha Poznań Waldemar K. i Piotr R. – najlepszy polski sędzia początku XXI wieku, czy znany z telewizji Wit Ż. To tyko niektórzy...

zobacz więcej

Pierwszym skazanym został Artur Balicki, wypożyczony latem z Wisły Kraków do Pogoni. 20-letni napastnik otrzymał karę dwuletniej dyskwalifikacji (półtora roku w zawieszeniu).

Półroczna przerwa w grze czeka sześciu kolegów Balickiego: Ayę Dioufa, Kacpra Falona, Marcina Kozłowskiego I, Sebastiana Krawczyka, Tomasza Margola i Piotra Smołucha.

– Siedmiu piłkarzy Pogoni Siedlce został zdyskwalifikowanych przez Polską Agencję Antydopingową, ale nie mogę ujawnić żadnych szczegółów. W ciągu 30 dni otrzymają oni postanowienie z uzasadnieniem i będą mogli odwołać się do panelu dyscyplinarnego, czyli drugiej instancji przy POLADA – przyznał dyrektor agencji antydopingowej, Michał Rynkowski.

Ukraiński piłkarz nazwany nazistą. Mecz 2. ligi hiszpańskiej przerwany

Mecz hiszpańskiej drugiej ligi z udziałem drużyn Rayo Vallecano i Albacete został przerwany po pierwszej połowie z powodu obraźliwych okrzyków i...

zobacz więcej

POLADA informowała, że akta sprawy udostępnione zostały Prokuraturze Krajowej oraz Prokuraturze Okręgowej w Lublinie. Chodzi o „narażenia piłkarzy Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nieprzestrzeganie procedur medycznych”.

Zgodnie z obowiązującą listą substancji i metod zabronionych – niedozwolone są infuzje dożylne i iniekcje o objętości większej niż 100 ml w okresie 12 godzin – z wyłączeniem tych przyjętych w uzasadnionych przypadkach w trakcie hospitalizacji, zabiegów chirurgicznych lub badań klinicznych.

Pogoń Siedlce po 20. kolejkach II ligi zajmuje 14. miejsce, tuż nad strefą spadkową.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej