Raport

Epidemia koronawirusa

Zwęglone zwłoki w samochodzie. „Być może to sprzedawca choinek”

Zwęglone zwłoki znaleziono w samochodzie w Milanówku (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)

Znaleziono spalone zwłoki w Milanówku w woj. mazowieckim. – Informacje otrzymaliśmy dziś po 2:00 w nocy od straży pożarnej po ugaszeniu pożaru samochodu – powiedziała w poniedziałek portalowi tvp.info asp. szt. Katarzyna Zych, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. Informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszego czytelnika na platformę TWOJE INFO.

Tczew: ulatniający się gaz w jednym z bloków. Ewakuowano 70 osób

Miejscowi strażacy otrzymali zgłoszenie o wycieku gazu w budynku w centrum miasta w godzinach popołudniowych. Na miejscu zdecydowali o ewakuacji...

zobacz więcej

– Zgłoszenie otrzymaliśmy w nocy o 2:08, że w Milanówku na ul. Królewskiej przy placu, gdzie są sprzedawane choinki, pali się samochód osobowy. Kiedy dojechaliśmy tam na miejsce, to samochód był już cały w ogniu. Palił się silnik i ta część przedziału osobowego. Po ugaszeniu stwierdzono, że w środku jest zwęglone ciało – przekazał portalowi tvp.info st. bryg. Krzysztof Tryniszewski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

– Ciało leżało na tylnej kanapie. Podejrzewam, że raczej był to mężczyzna. Prawdopodobnie przespał się w samochodzie i może on był sprzedającym choinki. Samochód był wyposażony w instalacje do zasilania gazem LPG i trudno powiedzieć, co tam było przyczyną powstania tego pożaru – przekazał oficer straży pożarnej.

– Teraz trwają ustalenia okoliczności całego zdarzenia. Na miejscu jest technik kryminalistyki, prokurator i biegły z zakresu pożarnictwa – powiedziała asp. szt. Katarzyna Zych.

Pożar gasiły 3 zastępy straży pożarnej. Ponad 4 godziny trwały działania straży pożarnej – powiedział st. bryg. Krzysztof Tryniszewski.

źródło:
Zobacz więcej