RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

CBA zatrzymało byłego ministra i znanego adwokata

Wśród zatrzymanych jest adwokat Marcin D. (fot. arch. PAP/Adam Warżawa)
Wśród zatrzymanych jest adwokat Marcin D. (fot. arch. PAP/Adam Warżawa)

Agenci CBA zatrzymali trzy osoby w związku ze śledztwem dotyczącym nadzoru nad SKOK Wołomin. Są to: znany trójmiejski i warszawski adwokat, menedżer i urzędnik państwowy wysokiego szczebla – w latach 2004-2005 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa oraz przedstawiciel jednej z warszawskich firm – poinformował nas rzecznik Biura. Zatrzymani to Marcin D., Przemysław M. oraz Krzysztof B. – ustalił portal tvp.info.

Wyłudzone 700 mln. CBA zatrzymało prezesa spółki

Agenci CBA zatrzymali prezesa jednej ze spółek, która brała udział w karuzeli VAT-owskiej. Sprawa dotyczy wyłudzeń na ponad 700 mln zł.

zobacz więcej

Rzecznik Biura Temistokles Brodowski powiedział nam, że w operacji brali udział agenci z delegatur w Szczecinie i Krakowie.

Wskazał, że zatrzymani to: trójmiejski i warszawski adwokat, menedżer i urzędnik państwowy wysokiego szczebla – w latach 2004-2005 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa oraz przedstawiciel jednej z warszawskich firm.

Jak poinformował nas rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie prok. Marcin Lorenc, zatrzymani to adwokat Marcin D., Przemysław M. oraz Krzysztof B.

– Prowadzone wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r., w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej. Czynności odbyły się w Gdyni, Szczecinie i pod Warszawą. Obecnie prowadzone są przeszukania. Jeszcze dziś zatrzymane przez CBA osoby zostaną przewiezione do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty – powiedział Brodowski.

Dodał, że jest to nowe śledztwo CBA „o rozwojowym charakterze”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej