RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

„Ta Pani powinna kury macać i krowy doić”. Były poseł o Kidawie-Błońskiej

„Ta Pani powinna kury macać i krowy doić” – mówi o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej Armand Ryfiński (fot. arch. PAP/Radek Pietruszka)

Armand Ryfiński, były poseł Ruchu Palikota, wyraził swoją opinię na temat kandydatki Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Polityk ocenił, że Małgorzata Kidawa-Błońska ma „niewielki” iloraz inteligencji. Oznajmił też, że na nią nie zagłosuje.

Sobolewski o Kidawie-Błońskiej: To były pseudodemokratyczne prawybory

Tu nie ma niespodzianek, od samego początku było wiadomo, kogo wystawi Platforma, jedyne zaskoczenie, to relatywnie niskie poparcie wewnątrz...

zobacz więcej

W sobotę Małgorzata Kidawa-Błońska została wybrana w prawyborach PO na kandydatkę partii w wyborach prezydenckich. Wygrała w prawyborach z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. Po prawyborach zapewniała, że tak, jak zwyciężyła z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w wyborach parlamentarnych w Warszawie, tak wygra wybory z prezydentem Andrzejem Dudą.

O wynikach prawyborów prezydenckich w PO wypowiedział się były poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński, który kilkukrotnie obraził Kidawę-Błońską.

„Małgorzata Kidawa Błońska, bezpoglądowy, bezideowy, o niewielkim IQ wytwór ciężkiej pracy stomatologa, fryzjera i stylistek nie ma mojego głosu – ta Pani powinna kury macać i krowy doić, jak już mówiłem w Sejmie...” – czytamy we wpisie polityka.

źródło:
Zobacz więcej