RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śpiewak o demonstracji „wolne sądy”: Teraz bym jej nie organizował

– Moje osobiste doświadczenie, ale też to, co się dzieje w zakresie reprywatyzacji absolutnie zrewidowały moje nastawienie. Dziś bym takiej demonstracji nie zorganizował – oświadczył Jan Śpiewak pytany o udział w manifestacjach przeciwników reformy sądownictwa. Dwa dni wcześniej działacza skazano za ujawnienie roli córki Zbigniewa Ćwiąkalskiego w warszawskiej reprywatyzacji.

Jan Śpiewak był gościem programu „Strefa Starcia” na antenie TVP Info. W trakcie programu spytano go o demonstracje przeciwników reformy wymiaru sprawiedliwości, pod hasłami „obrony wolnych sądów”, w których brał udział. Przypomniano także jego własny tweet z tamtego okresu.

– Nie tylko brałem udział. Nawet organizowałem te demonstracje – przyznał Śpiewak. – Sądziłem, że jednak te dwa lata sprawią, że będzie jakaś refleksja, że dojdzie do jakiejś zmiany w nastawieniu. Nic takiego nie ma miejsca. Nie ma słowa „przepraszam”, czarnych owiec nie wykluczono z zawodu – tłumaczył. Ujawnienie przez Śpiewaka faktu, że jedną z warszawskich kamienic metodą „na kuratora” przejęła córka byłego ministra sprawiedliwości z czasów PO-PSL stołeczny sąd uznał za zniesławienie. Działacz został skazany prawomocnym wyrokiem.

źródło:
Zobacz więcej