RAPORT

Pogarda

Najnowsza mapa smogowa jest dla nas łaskawa. W czołówce trucicieli „ikony ekologii”

Londyn, Paryż, Bruksela, Amsterdam, Moskwa – należą do najbardziej skażonych miast w europie – podaje portal twojapogoda.pl (fot. Twoje Info)
Londyn, Paryż, Bruksela, Amsterdam, Moskwa – należą do najbardziej skażonych miast w europie – podaje portal twojapogoda.pl (fot. Twoje Info)

Najnowsze

Popularne

Komisja Europejska zaprezentowała najnowsze dane dotyczące smogu pochodzące z satelity Sentinel-5P, wchodzącego w skład środowiskowego programu Copernicus, prowadzonego przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) dla krajów członkowskich Unii Europejskiej. Londyn, Paryż, Bruksela, Amsterdam, Moskwa – należą do najbardziej skażonych miast w europie – podaje portal twojapogoda.pl.

„Bild”: Polska organizacja ekologiczna może zablokować Nord Stream 2

Niemiecki dziennik „Bild” ustalił, że Polski Klub Ekologiczny – istniejące od 1984 r. stowarzyszenie z Krakowa – złożył skargę na decyzję duńskich...

zobacz więcej

Według portalu najnowsze dane na temat smogu mogą niejednego zaskoczyć, bo  najbardziej zanieczyszczonymi miastami są te, które wśród wielu były uważane za ikony ekologii.

Twojapogoda.pl podaje, że największa emisja dwutlenku azotu, odpowiedzialnego za tzw. smog dotyczy przede wszystkim Londynu, Paryża, Brukseli, Amsterdamu, Moskwy oraz obszaru krajów Beneluksu i Zagłębia Ruhry w Niemczech. Tam emisja dwutlenku węgla, pochodząca m.in. z silników samochodowych i zakładów przemysłowych należy do największych na świecie.

Portal zaznacza, że możemy nie dopuścić do tak ogromnego skażenia ozonem przygruntowym,  jak w wymienionych metropoliach, jeśli ograniczymy wjazd samochodów do miast.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej