Raport

Epidemia koronawirusa

Tczew: ulatniający się gaz w jednym z bloków. Ewakuowano 70 osób

Dowiedzieliśmy się od służb, że gaz ulatniał się tylko w jednym mieszkaniu, a lokatorzy powinni niedługo wrócić do swoich mieszkań (fot. Twoje Info)

Miejscowi strażacy otrzymali zgłoszenie o wycieku gazu w budynku w centrum miasta w godzinach popołudniowych. Na miejscu zdecydowali o ewakuacji około 70 osób.  – Mieszkańcy wracają już do domów, jednak gaz cały czas jest odłączony – poinformowały nas służby. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Pożar w parku miniatur

16 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem w Parku Miniatur „Minieuroland” w Kłodzku. – Ze wstępnych informacji wynika, że płonie hala...

zobacz więcej

–  Czujnik pogotowia gazowego pokazał strefę wybuchową w budynku przy ul. Jagiełły 3  w Tczewie  – powiedział nam mł. kpt. Michał Myrda, rzecznik tczewskich strażaków. Dodał, że gaz zaczął się ulatniać w mieszkaniu starszej pani.

– Na miejsce wysłaliśmy 5 zastępów straży pożarnej, a łącznie zjawiło się ich tam 9. Po wietrzeniu stężenie gazu znacznie spadło. Na miejsce zadysponowano namiot pneumatyczny, a miasto podstawiło  2 autobusy miejskie dla ewakuowanych 70 mieszkańców – dodał strażak.  

Dowiedzieliśmy się od służb, że gaz ulatniał się tylko w jednym mieszkaniu, a lokatorzy wracają już do swoich domów. Straż pożarna poinformowała nas, że gaz ze względów bezpieczeństwa został odłączony w całym budynku.

źródło:
Zobacz więcej