Greta Thunberg chwali się podróżą do domu koleją. Nie dodała, że wracała pierwszą klasą

Greta Thunberg wracała do domu niemieckimi kolejami (fot. Reuters/Rafael Marchante

„Podróżując zatłoczonymi pociągami przez Niemcy. I w końcu jestem w drodze do domu” – napisała w sobotę Greta Thunberg na Facebooku i opublikowała zdjęcie, na którym widać ją siedzącą na podłodze wśród walizek. Na co niemieckie koleje odpowiedziały na swoim koncie na Twitterze, że podróżowała pierwszą klasą.

Konferencja ONZ przeniesiona z Santiago do Madrytu. Greta Thunberg szuka transportu

Okazuje się, że podróżowałam dookoła świata w niewłaściwym kierunku. Teraz potrzebuję znaleźć sposób na przepłynięcie Atlantyku – napisała na...

zobacz więcej

„Usiedliśmy w dwóch różnych pociągach. Za Göttingen dostałam moje miejsce. To żaden problem oczywiście i nigdy tego nie powiedziałam. Zatłoczone pociągi to świetny znak, ponieważ oznacza to, że popyt na podróżowanie koleją jest wysoki” – dodała w niedzielę w komentarzu pod zdjęciem, po tym jak niemieckie linie kolejowe Deutsche Bahn przypomniały jej o podróży pierwszą klasą.

Niemiecka firma kolejowa w swoim poście na Twitterze podziękowała Grecie za wsparcie w walce ze zmianami klimatycznymi. Deutsche Bahn dodała w komentarzu, że „byłoby jeszcze lepiej, gdyby (Greta) powiedziała o przyjaznym i kompetentnym zespole, który o nią zadbał w trakcie podróży w pierwszej klasie”.

źródło:
Zobacz więcej