Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Betlejemskie Światło Pokoju wyrusza w podróż po Polsce

W tym roku akcji Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszy hasło „Światło, które daje moc” (fot. mat. pras)

Podczas uroczystej mszy świętej w Sanktuarium na Krzeptówkach słowaccy skauci przekazali na ręce naczelniczki ZHP hm. Anny Nowosad Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerki i harcerze ZHP będą dzielić się nim, aby w sztafecie Światła dotarło do wszystkich, którzy chcą je przyjąć. W przekazaniu wzięło udział prawie 4000 osób. Wy też możecie podzielić się z nami swoimi radosnymi nowinami, wysyłając wiadomość na platformę Twoje Info. 

Papież Franciszek: Dzieciątko Jezus ma oblicze najbardziej potrzebujących i ubogich

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w Watykanie mówił, że Dzieciątko Jezus leżące w żłóbku ma oblicze najbardziej potrzebujących braci i...

zobacz więcej

W mszy świętej w Sanktuarium na Krzeptówkach wzięło udział tysiące harcerek i harcerzy ZHP, a także przedstawiciele słowackich skautów. Dzięki transmisji ZHP360 w mszy uczestniczyć mogły także osoby, które nie dotarły do Zakopanego. 

W tym roku akcji Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszy hasło „Światło, które daje moc”.

– To Światło będzie dawało moc nie tylko harcerzom, ale tym wszystkim do których je zaniesiemy – mówiła naczelniczka ZHP do zgromadzonych w sanktuarium harcerek i harcerzy.  

Po mszy świętej przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł i naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad uroczyście przekazali Światło delegacjom chorągwianym oraz przedstawicielom drużyn z całej Polski. Następnie Ogień wyruszył w Polskę, aby harcerki i harcerze podzielili się nim ze swoimi lokalnymi społecznościami.

Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Światło przekazywane jest dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji. 

Kilka niezawodnych przepisów na święta. Niespodzianka dla Czytelników portalu tvp.info [WIDEO]

Wigilijny śledź à la Piotrowski Produkty: 1 śledź, 1 cebula, 1 jabłko, 1 serek, olej lub oliwa, natka pietruszki, przyprawy według uznania:...

zobacz więcej

Betlejemskie Światło Pokoju niesione w tysiącach latarenek dotrze do kilkuset miast. Osoby pragnące otrzymać Betlejemskie Światło Pokoju mogą się zgłosić poprzez stronę www.swiatlo.zhp.pl, gdzie harcerze tworzą Mapę Światła z miejscami regionalnych przekazań. Harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazują Betlejemskie Światło Pokoju od 29 lat. Od 26 lat, czyli od początku Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Światło przekazywane jest na świecy Caritas.

BŚP oraz świeca Caritas, to nieodłączne elementy Wigilii w Polsce. Płomień, który jest symbolem braterstwa, jedności i pokoju oraz świeca, która daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z potrzebujących rodzin – to właśnie te akcje, które dają moc.

Związek Harcerstwa Polskiego jest ogólnopolskim, patriotycznym stowarzyszeniem, które od 1918 roku wspiera wychowywanie kolejnych pokoleń młodych Polaków. ZHP dba o ich wszechstronny rozwój, rozwija ich i wychowuje na prawych, aktywnych i odpowiedzialnych obywateli w duchu wartości zawartych w Prawie Harcerskim.

źródło:
Zobacz więcej