RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Radca prawny z Olsztyna przeprasza i „rezygnuje z obecności w mediach społecznościowych”

Radca prawny przeprosił za wpisy na Twitterze, który mogły obrazić niektóre osoby (fot. stokpic)

Pragnę przeprosić wszystkich, których uraziłem swoim zachowaniem – napisał na Twitterze radca prawny z Olsztyna Piotr Laskowski. Takimi słowami odniósł się do swoich ostatnich postów, w których w ostry sposób namawiał do agresji wobec polityków. Wulgarne wypowiedzi skierowane były także m.in. do dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Radca prawny z Olsztyna: Je**ć PiS i się nie bać

„Je**ć PiS. Je**ć je**ć i się nie bać” – w takich słowach na Twitterze wypowiada się jeden z olsztyńskich radców prawnych. Mężczyzna, który przy...

zobacz więcej

Laskowski pracuje jako radca prawny w kancelarii Laskowski Kurowski Parzych Pożarski i Partnerzy z Olsztyna. W mediach społecznościowych publikował między innymi swoje zdjęcie z rzecznikiem Sądu Najwyższego sędzią Michałem Laskowskim. Internauci pytali, czy prawnicy są ze sobą spokrewnieni, nie zostało to jednak wyjaśnione.

Natomiast kilka dni po protestach sędziów w sprawie cofnięcia delegacji sędziego Juszczyszyna Piotr Laskowski zamieścił wulgarne wpisy, w których obraźliwie wypowiadał się o Prawie i Sprawiedliwości, a także o wiceministrze sprawiedliwości Sebastianie Kalecie. Obrażał także dziennikarzy TVP. „To są szczujnie je**ne z ku**izji” – napisał.

Słów „J***ć pisiora i się nie bać!” użył podczas protestów w sprawie Juszczyszyna Władysław Frasyniuk, który zapewniał, że sędziowie walczą na pierwszym froncie o państwo prawa, które jest jedynym gwarantem naszej wolności.

Sędzia Paweł Juszczyszyn nadzorował m.in. egzekucję, w wyniku której z powodu względnie niewielkiego długu zabrano rolnikowi gospodarstwo, ale nie spłacono wierzycieli. Poszkodowany żył w biedzie i zmarł mieszkając w nieogrzewanym domu.

źródło:
Zobacz więcej