RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Radca prawny z Olsztyna przeprasza i „rezygnuje z obecności w mediach społecznościowych”

Radca prawny przeprosił za wpisy na Twitterze, który mogły obrazić niektóre osoby (fot. stokpic)
Radca prawny przeprosił za wpisy na Twitterze, który mogły obrazić niektóre osoby (fot. stokpic)

Pragnę przeprosić wszystkich, których uraziłem swoim zachowaniem – napisał na Twitterze radca prawny z Olsztyna Piotr Laskowski. Takimi słowami odniósł się do swoich ostatnich postów, w których w ostry sposób namawiał do agresji wobec polityków. Wulgarne wypowiedzi skierowane były także m.in. do dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Radca prawny z Olsztyna: Je**ć PiS i się nie bać

„Je**ć PiS. Je**ć je**ć i się nie bać” – w takich słowach na Twitterze wypowiada się jeden z olsztyńskich radców prawnych. Mężczyzna, który przy...

zobacz więcej

Laskowski pracuje jako radca prawny w kancelarii Laskowski Kurowski Parzych Pożarski i Partnerzy z Olsztyna. W mediach społecznościowych publikował między innymi swoje zdjęcie z rzecznikiem Sądu Najwyższego sędzią Michałem Laskowskim. Internauci pytali, czy prawnicy są ze sobą spokrewnieni, nie zostało to jednak wyjaśnione.

Natomiast kilka dni po protestach sędziów w sprawie cofnięcia delegacji sędziego Juszczyszyna Piotr Laskowski zamieścił wulgarne wpisy, w których obraźliwie wypowiadał się o Prawie i Sprawiedliwości, a także o wiceministrze sprawiedliwości Sebastianie Kalecie. Obrażał także dziennikarzy TVP. „To są szczujnie je**ne z ku**izji” – napisał.

Słów „J***ć pisiora i się nie bać!” użył podczas protestów w sprawie Juszczyszyna Władysław Frasyniuk, który zapewniał, że sędziowie walczą na pierwszym froncie o państwo prawa, które jest jedynym gwarantem naszej wolności.

Sędzia Paweł Juszczyszyn nadzorował m.in. egzekucję, w wyniku której z powodu względnie niewielkiego długu zabrano rolnikowi gospodarstwo, ale nie spłacono wierzycieli. Poszkodowany żył w biedzie i zmarł mieszkając w nieogrzewanym domu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej