RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiatr daje się we znaki. IMGW wydał ostrzeżenie dla pięciu województw

W porywach prędkość wiatru sięga 85 km/h (fot. EPA/PETER KOMKA)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w niedzielę ostrzeżenia o silnym wietrze dla pięciu województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego oraz pomorskiego i zachodniopomorskiego.

„Bestia ze wschodu”? Śnieg na święta? Znamy prognozę na nadchodzącą zimę

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opracował prognozę sezonową na nadchodzącą zimę. IMGW prognozuje, że w Polsce nie będzie się różnić...

zobacz więcej

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują: w południowych powiatach województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego oraz w północnych powiatach województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Pierwszy – najniższy stopień ostrzeżenia oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Według prognozy pogody do wieczora w niedzielę na terenie tych województw przewidywany jest silny wiatr z południowego zachodu o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h.

źródło:

Zobacz więcej