RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wpis z dziennika Tuska. Premier Morawiecki: Już wiecie co tutaj nie gra?

Chodzi o pięć bramek Lewandowskiego (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Premier Mateusz Morawiecki skomentował na Facebooku fragment nowej książki byłego premiera Donalda Tuska. „Co w nim jest nie tak?” – zapytał premier. Później napisał, co to oznacza.

Tusk wrócił do Polski się zemścić? Szczera deklaracja byłego lidera PO

Chcę wyrównać rachunki i spłacić długi wobec tych, którzy szkodzą Polsce. Ale także nadrobić ten czas, bo chciałbym zrobić bezpośrednio tutaj dużo...

zobacz więcej

Donald Tusk w sobotę w Warszawie zaprezentował swoją nową książkę „Szczerze”, która według komentatorów jest zapowiedzią jego powrotu na polską scenę polityczną. Przy okazji promocji książki Tusk skrytykował PiS i chwalił kandydatkę PO w wyborach prezydenckich.

Do fragmentu książki Tuska odniósł się na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Jak czytamy we wpisie, jeden ze współpracowników Morawieckiego zadał mu zagadkę.

„Czytał ostatnio książkę Donalda Tuska »Szczerze«. To książka, którą przewodniczący Tusk reklamuje jako swój dziennik, który pisał regularnie podczas pracy jako przewodniczący Rady Europejskiej. Pokazał mi jej fragment i zapytał: »Co tu się nie zgadza?«” – napisał premier.

Przedstawił też wpis z książki i zapytał, co w nim jest nie tak. „6 kwietnia 2017 To niewiarygodne, co on zrobił. Pięć goli w dziewięć minut! Lewandowski w meczu z Wolfsburgiem wszedł z ławki rezerwowych, by ustanowić rekord wszech czasów. Nie wierzyłem własnym oczom” – pisze w książe były premier.

„Ups… Już wiecie co tutaj nie gra?” – pyta Morawiecki i wyjaśnia: „Gratuluję wszystkim, którzy zgadli. Tak, Robert rekordowe 5 bramek w 9 minut strzelił we wrześniu 2015 roku, a nie w kwietniu 2017”. To oznacza, że ten „wpis z dziennika” raczej nie powstał 6 kwietnia 2017 roku – kończy Morawiecki.

Książka Tuska zatytułowana „Szczerze” ukazała się 12 grudnia br. nakładem Wydawnictwa Agora. Wydawca reklamuje ją jako „osobisty dziennik opowiadający o kulisach europejskiej polityki i kluczowych momentach polskiej i europejskiej historii ostatnich lat, zawierający także polityczne credo autora”.

źródło:
Zobacz więcej