RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tusk wrócił do Polski się zemścić? Szczera deklaracja byłego lidera PO

Polityk udzielił wywiadów kilku stacjom. Media oceniają, że powraca (PAP/Leszek Szymański)
Polityk udzielił wywiadów kilku stacjom. Media oceniają, że powraca (PAP/Leszek Szymański)

Chcę wyrównać rachunki i spłacić długi wobec tych, którzy szkodzą Polsce. Ale także nadrobić ten czas, bo chciałbym zrobić bezpośrednio tutaj dużo więcej w kraju – mówił Donald Tusk. Polityk – jak oceniają media i komentatorzy – wraca do polskiej polityki. W weekend udzielił wywiadów kilku stacjom, krytykował rząd, zachęcał do sprzeciwu wobec reformy wymiaru sprawiedliwości i apelował, by wyjść na ulice.

Tusk nawołuje do protestów ws. sądownictwa: To nie jest czysta polityka

Donald Tusk powiedział, że jedyną metodą na zapobiegnięcie reformie sądownictwa jest wyjście na ulice. Wskazał, że wówczas instytucje UE inaczej na...

zobacz więcej

Były premier i przewodniczący PO – obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej – rozmawiał z dziennikarzami przy okazji promocji swojej książki.

– Przychodzi czas, aby wyrównać rachunki i spłacić wszystkie długi. Czuję się zobowiązany do tego, bo wiem, co mi Polska dała. Cała moja profesjonalna droga życiowa miała związek z tym, co się dzieje w Polsce. Ja nie powiem, że całe życie poświęciłem dla Polski, bo każdy lubi sobie wycierać tym hasłem twarz. Ale niczym inny się nie zajmowałem w życiu, z lepszym gorszym skutkiem, ale żeby w Polsce było lepiej – mówił polityk.

– Chcę wyrównać rachunki i spłacić długi wobec tych, którzy szkodzą Polsce. Ale także nadrobić ten czas, bo chciałbym zrobić bezpośrednio tutaj dużo więcej w kraju – zaznaczał.

Tusk szeroko wypowiada się od wczoraj na tematy związane z polityką krajową – sytuacją w Platformie Obywatelskiej, zmianie jej przywódcy, wyłonieniu kandydatki w prawyborach prezydenckich; sytuacją związaną z reformą wymiaru sprawiedliwości, nawoływał do wyjścia na ulice, bo tylko wówczas – zapewniał – instytucje unijne będą to zauważać.

Tusk krytykował PiS, mówił o „kłamstwie brukselskim” premiera Mateusza Morawieckiego. W TVN powiedział z kolei, że nie żałuje, że nie wprowadził 500 plus. – Trzeba mądrzej wydawać pieniądze – wskazał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej