RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Więźniowie pomogli w budowie gigantycznej szopki

Scenografia z czasów narodzin Jezusa powstała tam na powierzchni ponad 30 tys. m² (fot. Twitter/@maiscatolicismo)
Scenografia z czasów narodzin Jezusa powstała tam na powierzchni ponad 30 tys. m² (fot. Twitter/@maiscatolicismo)

Jedną z największych żywych szopek w Portugalii, w miejscowości Priscos, pomogli przygotować więźniowie z zakładu karnego w Bradze. Scenografia z czasów narodzin Jezusa powstała na powierzchni ponad 30 tys. metrów kwadratowych.

Święta Rodzina w klatkach z drutem kolczastym. Kontrowersyjna szopka

Przed kościołem metodystów w amerykańskim Claremont stanęła bożonarodzeniowa szopka. Figury przedstawiające poszczególne postacie Świętej Rodziny...

zobacz więcej

Do 12 stycznia kilkuset statystów będzie przedstawiało sceny biblijne. Współodpowiedzialny za budowę szopki ks. Joro Torres powiedział, że w pracach przy budowie 90 scen uczestniczyło łącznie ponad 40 więźniów.

Więźniowie otrzymują wynagrodzenie, a koordynator duszpasterstwa więziennego w Bradze podkreśla, że ​​te pieniądze „umożliwiają im powrót do społeczeństwa, odbudowanie życia, jeśli nie mają wsparcia ze strony rodziny”.

Priscos jest jednym z etapów szlaku bożonarodzeniowych żłóbków, do których odwiedzenia co roku zachęca archidiecezja Bragi. Na trasie zwiedzający mogą zobaczyć m.in. szopkę w tamtejszej katedrze, w muzeum Piusa XII, a także w kilkunastu parafiach miasta i okolicznych miejscowości.

Oryginalny projekt w Priscos ruszył po raz pierwszy jako owoc wystosowanego w 2006 r. przez portugalskich biskupów apelu, aby w okresie adwentu i Bożego Narodzenia bardziej eksponować postać Dzieciątka Jezus.


źródło:

Zobacz więcej