RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strajk w Alitalii. Ponad 300 lotów odwołanych

Dotychczasowe próby znalezienia inwestora gotowego ratować linie lotnicze nie powiodły się (fot. PAP/EPA/TELENEWS)

Ponad 300 lotów Alitalii zostało odwołanych w piątek, czyli w dniu całodobowego strajku tych włoskich linii pogrążonych w poważnym kryzysie finansowym. Związki zawodowe, które ogłosiły protest, domagają się rozwiązania tej sytuacji.

Paraliż transportu we Włoszech. Turyści mogą mieć problemy

Zapowiadany na piątek ogólnokrajowy strajk pracowników transportu we Włoszech sparaliżuje komunikację przed weekendem – ostrzegają media. Po tym,...

zobacz więcej

Udział w proteście, zorganizowanym przez pięć związków zawodowych, był masowy – podkreśliły media tuż przed zakończeniem akcji protestacyjnej.

Do strajku załóg samolotów dołączyli pracownicy obsługi naziemnej, co spowodowało utrudnienia na części lotnisk. Włoski przewoźnik starał się ograniczyć skutki strajku, kumulując loty i zamieniając samoloty na większe.

– Liczny udział w strajku powinien dać rządowi do myślenia – oświadczyła szefowa centrali związkowej Cisl Annamaria Furlan. Nie można trzymać tysięcy pracowników w „stanie zawieszenia” – podkreśliła.

Dotychczasowe próby znalezienia inwestora gotowego ratować linie lotnicze nie powiodły się.

Obecnie zadanie ich restrukturyzacji i poszukiwania ewentualnego nabywcy ma nadzwyczajny komisarz zarządzający firmą Giuseppe Leogrande.

W przyszłym tygodniu mają odbyć się rozmowy związkowców ze stroną rządową na temat przyszłości Alitalii, przynoszącej codziennie ogromne straty.


źródło:

Zobacz więcej