RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

61-latek dotkliwie pobił rodziców

„Rodzice zostali zabrani do szpitala, ich syn trafił do policyjnej celi” (fot. Shutterstock/whitelook, zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z warszawskiego Bemowa zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który dotkliwie pobił swoich rodziców w wieku 86 i 89 lat – powiedziała rzeczniczka prasowa Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV kom. Marta Sulowska.

Miał zabić rodziców i brata. „Czekał, aż położą się spać i wziął siekierę”

18-letni Marcel C., który przyznał się do brutalnego mordu na swoich rodzicach i bracie, zadał im wiele ciosów siekierą. Później zaczął szukać w...

zobacz więcej

– Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Bemowa otrzymali zgłoszenie, że doszło do pobicia rodziców przez syna – przekazała komisarz Sulowska. Drzwi funkcjonariuszom otworzyła starsza kobieta, która wszystkiemu zaprzeczyła i tłumaczyła, że nie wie, o co chodzi.

– Policjanci wiedzieli, że muszą dokładnie sprawdzić sytuację, ponieważ kobieta miała widoczne ślady pobicia. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze zauważyli leżącego na łóżku mężczyznę. Ten na widok umundurowanego patrolu od razu rzucił się na funkcjonariuszy i zaczął ich słownie atakować – podała policjantka.

Po zatrzymaniu 61-latka śledczy przeszukali mieszkanie. W kolejnym pomieszczeniu znaleźli leżącego na łóżku nieprzytomnego 89-letniego mężczyznę, ojca 61-latka. – Rodzice zostali zabrani do szpitala, ich syn trafił do policyjnej celi – wskazała.

61-latek usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów oraz znęcania się fizycznego nad rodzicami. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie na trzy miesiące.

Za zarzucane mu czyny może grozić nawet do pięciu lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej