RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Warszawa: magistrala ciepłownicza już naprawiona

Zakończyła się naprawa awarii magistrali ciepłowniczej na warszawskim Mokotowie. Do wszystkim mieszkań płynie już ciepło – zapewnił przedstawiciel spółki Veolia Energia Warszawa SA. Ul. Powsińska wciąż jest jednak nieprzejezdna.

Trzaskowski: Po awarii ciepłowniczej wysyłamy na ulice dodatkowe autobusy

Ciepło dociera już do wszystkich dzielnic Warszawy - poinformował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Dodał jednak, że ruch w okolicach miejsca...

zobacz więcej

Najdłużej na ciepło czekali mieszkańcy 17 budynków stojących w obrębie ulic Gołkowskiej, Limanowskiego i Powsińskiej, którzy nie mieli ogrzewania jeszcze w nocy z czwartku na piątek. Magistrala wciąż jest sprawdzana, a jej elementy, które uległy awarii są spawane.

Odcinek ul. Powsińskiej w stronę Centrum od ul. św. Bonifacego do Gołkowskiej wciąż jest wyłączony z ruchu. Kierowcy wrócą na nią najwcześniej za kilka dni, a być może nawet tygodni. Objazdy wprowadzono również dla autobusów linii 131, 159, 162, 164, 180, 185 i 187.

Do awarii doszło w środę rano. Uszkodzeniu uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach.

źródło:
Zobacz więcej