RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tajemnicza śmierć setek ptaków. „Wyglądały, jakby spadły już martwe”

Setki ptaków znaleziono drodze w Wielkiej Brytanii. Znalezisko w okolicy miasta Anglesey wywołało zamieszanie zarówno wśród lokalnych władz, jak i mieszkańców. Policja z północnej Walii szacuje, że na ulicy leżało około 225 zakrwawionych szpaków. Nie wiadomo jeszcze, dlaczego padły.

Setki martwych dzików w rezerwacie przyrody

W rezerwacie w Budakeszi na zachód od Budapesztu znaleziono setki martwych dzików – poinformował węgierski główny lekarz weterynarii Lajos Bognar....

zobacz więcej

Jako pierwsza zdechłe ptaki zauważyła jedna z mieszkanek. Hannah Stevens twierdzi, że widziała je wcześniej, gdy latały, i podziwiała ten widok. Około godziny później w drodze powrotnej dostrzegła, że szpaki leżały nieżywe na ulicy. Zgłosiła sprawę służbom.

Jeden ze świadków mówi, że ptaki wyglądały, jakby spadły już martwe.

Policjanci przesłuchali mieszkańców. Na razie nie wiadomo, co się dokładnie stało. Funkcjonariusze zauważyli, że część szpaków leżała na ulicy, a inne zaś na jej poboczach.

Służba Inspekcji Zdrowia Zwierząt i Roślin zebrała ciała ptaków, żeby sprawdzić, czy nie zostały otrute. Eksperci czekają na wyniki badań toksykologicznych.

źródło:
Zobacz więcej