RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rzecznik Trzaskowskiego: Za podwyżki opłat za odpady odpowiedzialny jest rząd PiS

Wpis Kamila Dąbrowy spotkał się z krytyką internautów (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

„Informuję, że za podwyżki opłat za odpady jest w 100 proc. odpowiedzialny obecny rząd, który swoimi decyzjami wywołał w całej Polsce chaos w zarządzaniu polityką odpadową” – napisał na Twitterze Kamil Dąbrowa, rzecznik prasowy prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Na wpis zareagowali internauci.

Radny PiS: Podwyżki za odbiór śmieci to haracz. Skala jest bezprecedensowa

Skala podwyżek za odbiór i gospodarowanie odpadów komunalnych w Warszawie jest bezprecedensowa – mówił wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy...

zobacz więcej

Dąbrowa odniósł się do wpisu na koncie warszawskiego PiS. Napisano tam, że partia nie zgadza się na podwyżki za odbiór i zagospodarowanie odpadów.

„Mieszkańcy nie mogą płacić za błędy i zaniedbania ratusza! Propozycje Trzaskowskiego to podwyżki dla konkretnych osób od 2 do nawet 6 krotności aktualnej opłaty!” – czytamy.

Zdaniem rzecznika warszawskiego ratusza, za podwyżki odpowiada jednak rząd PiS, który miał swoimi decyzjami „wywołać w całej Polsce chaos w zarządzaniu polityką odpadową”.

Wpis spotkał się z krytyką internautów. „Przecież sam nie wierzysz w to co piszesz.... lustro pewnie pęka ja się przeglądasz”, „Którymi konkretnie decyzjami? Proszę chociaż wymienić dwie” – piszą komentujący.

źródło:
Zobacz więcej