RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zarzut dla dyrektor i milion złotych kary dla szpitala

Prokuratura wciąż jednak bada całą sprawę i nie chce zdradzać, jakie będą kolejne kroki w śledztwie (fot. arch. PAP/Grzegorz Momot)

Zarzut wyrządzenia lecznicy szkody majątkowej usłyszała dyrektor szpitala powiatowego w Zakopanem. Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu dopatrzyła się m.in. braków w obsadach lekarskich oraz pełnienie przez jednego lekarza dyżuru na dwóch oddziałach. Wcześniej uchybień w funkcjonowaniu szpitala dopatrzył się również NFZ i nałożył na szpital karę w wysokości miliona złotych.

Przetargi w szpitalach. Śledztwo objęło sto placówek, jest ośmiu podejrzanych

Białostocka delegatura Prokuratury Krajowej postawiła ośmiu osobom zarzuty korupcyjne w śledztwie dotyczącym komisji przetargowych w placówkach...

zobacz więcej

Jak poinformował rzecznik prokuratury nowosądeckiej Leszek Karp, dyrektor szpitala od 1 stycznia 2016 roku do 10 kwietnia 2017 roku miała nie wypełniać warunków umów zawartych z NFZ o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, poprzez niezapewnienie odpowiedniej obsady kadrowej oraz właściwego sprzętu i aparatury medycznej

Wobec dyrektor szpitala zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 20 tysięcy złotych. Prokuratura wciąż jednak bada całą sprawę i nie chce zdradzać, jakie będą kolejne kroki w śledztwie.

Z kolei NFZ dopatrzył się w placówce uchybień w kolejnych latach i nałożył na szpital drugą karę w wysokości 750 tysięcy złotych.

Dyrektor szpitala grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kobieta wydała oświadczenie, że jest niewinna stawianych jej prokuratorskich zarzutów wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach na niekorzyść zarządzanej przez niej lecznicy.

źródło:
Zobacz więcej