RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uczniowie i mundurowi przygotowali „paczki dla bohatera”

Młodzież zaangażowała się w świąteczną zbiórkę dla weteranów (fot. arch. PAP/Marcin Bieleck)

Prawie pięć ton darów trafi w Radomskiem do byłych żołnierzy Armii Krajowej. Świąteczną zbiórkę – już po raz szósty – przeprowadzono w ramach akcji „Paczka dla bohatera”. W pomoc kombatantom zaangażowała się szkolna młodzież oraz służby mundurowe.

Gliński: Nie wybierzemy dobrej przyszłości, jeżeli nie będziemy pamiętać o przeszłości

Nie wybierzemy dobrej przyszłości, jeżeli nie będziemy pamiętać o przeszłości – powiedział w Holandii wicepremier Piotr Gliński. Wizyta ministra...

zobacz więcej

Zdaniem Tadeusza Adamczyka ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, efekt pracy uczniów i funkcjonariuszy różnych służb jest imponujący.

– Chcę podziękować za paczki dla naszych kombatantów, dla naszych bohaterów narodowych, bo tacy jeszcze żyją. O naszej organizacji już się trochę zapomina, a jeszcze są ludzie, którzy zasłużyli na to.

Po raz kolejny przedświąteczna pomoc trafi też do bohaterów radomskiego Czerwca'76. Efekt inicjatywy przerósł oczekiwania jej organizatorów. Młodzi ludzie wykazali się empatią.

– Możemy podziękować im za to, że oni kiedyś walczyli. Właśnie poprzez tę akcję możemy przyczynić się, aby osoby te miały wspaniałe Święta – powiedziała jedna z uczestniczek zbiórki.

źródło:
Zobacz więcej