RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski: Po awarii ciepłowniczej wysyłamy na ulice dodatkowe autobusy

Do awarii doszło w środę przed południem (fot. PAP/Leszek Szymański

Ciepło dociera już do wszystkich dzielnic Warszawy - poinformował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Dodał jednak, że ruch w okolicach miejsca awarii nadal jest utrudniony, dlatego miasto wyśle na ulice dodatkowe autobusy.

„To była stara rura”. Poseł PO komentuje awarię ciepłowniczą

– Widać, że w Warszawie mamy zarządzanie od kryzysu do kryzysu. Mieliśmy awarię oczyszczalni „Czajka”, teraz mamy kolejną wielką awarię. (…) Dziś...

zobacz więcej

„(...)Ruch nadal jest utrudniony. Zachęcam do korzystania z komunikacji miejskiej. Na ulice miasta wysyłamy dodatkowe autobusy” – napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Zgłoszenie awarii ciepłowniczej na wysokości ul. Powsińskiej 67 na Mokotowie wpłynęło do straży pożarnej w środę rano. Z rury ciepłowniczej z gorącą wodą, która uległa uszkodzeniu, nastąpił wyciek, przez co wytworzyły się duże ilości pary wodnej.

Na miejscu utworzyła się wyrwa w ziemi i powstało rozlewisko wody o długości ok. 600 m, gdzie utknęło ok. 200 samochodów. Strażacy otrzymywali też zgłoszenia o zalanych piwnicach i garażach.

Wstępnie ustalono, że awarii uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach.

Jak informowała Komenda Stołeczna Policji, w dalszym ciągu w wyniku awarii magistrali ruch na ul. Powsińskiej od ul. św. Bonifacego do ul. Gołkowskiej w kierunku do centrum jest wyłączony, a na miejscu cały czas pracują policjanci. Z kolei spółka Veolia Energia Warszawa SA. dostawca ciepła w stolicy przekazała, że prace skoncentrowane są na przywróceniu „w pełni stabilnych dostaw ciepła do Ursusa oraz wznowieniu dostaw ciepła do budynków w obrębie ulic: Antoniewska, Trasa Siekierkowska, Idzikowskiego, Puławska, Limanowskiego, Gołkowska”.

Dodano, że przewiduje się, że dostawy ciepła w tej okolicy zostaną wznowione późnym wieczorem.

źródło:
Zobacz więcej