RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Polacy się bogacą. Milionerów przybywa lawinowo

Liczba osób dobrze zarabiających – powyżej 7,1 tys. brutto – wzrosła do 1,4 mln.(fot. Shutterstock/Tyler Olson)
Liczba osób dobrze zarabiających – powyżej 7,1 tys. brutto – wzrosła do 1,4 mln.(fot. Shutterstock/Tyler Olson)

Polskie społeczeństwo się, bogaci. W tym roku prognozowana wartość rynku dóbr luksusowych wzrosła względem poprzedniego roku o 5,4 proc. do kwoty 25 mld zł – wynika z raportu KPMG.

Biznes wyciąga ręce ku start-upom, ale inwestuje niechętnie

Współpraca korporacji ze start-upami staje się w Polsce modą, ale od blichtru do biznesu daleka droga – zwraca uwagę „Puls Biznesu”. Firmy...

zobacz więcej

O wynikach raportu informuje businessinsider.com. Jak zaznacza portal, w poprzednim roku było już w Polsce ponad 32 tys. osób zarabiających powyżej 1 mln zł rocznie. Jest to prawie o 40 proc. więcej niż rok wcześniej.

Jak mówi partner KPMG Andrzej Marczak, „cały czas jesteśmy społeczeństwem na dorobku w porównaniu do Europy Zachodniej”, jednak – zaznacza – „z roku na rok gonimy Zachód i stajemy się coraz bogatsi”.

W zeszłym roku w Polsce było ponad 234 tys. osób, które zarabiają ponad 20 tys. zł brutto miesięcznie. To w porównaniu do poprzedniego roku więcej o 20 pkt. proc.

Tych, którzy zarabiają bardzo dużo – ponad 50 tys. miesięcznie – było więcej o 33 proc. Z kolei – podaje portal – liczba osób dobrze zarabiających – powyżej 7,1 tys. brutto – wzrosła do 1,4 mln.

W raporcie poinformowano, że w Polsce mieszka 116 tys. osób, których majątek netto przekracza 1 mln dolarów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej