RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Opiekowała się dziećmi w domu pełnym narkotyków. Była pijana – i poszukiwana

Kobieta miała 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (fot. Shutterstock/Zoriana Zaitseva)

Małopolscy policjanci zatrzymali w podkrakowskim Zabierzowie pijaną kobietę, która opiekowała się dziećmi. Podczas interwencji okazało się, że miała ona w domu znaczną ilość narkotyków. Była też poszukiwana. Policja odebrała zgłoszenie o tym, że kobieta wyrzuciła z pokoju swoje dzieci.

Pijana matka zapomniała, gdzie jest córka

Zabrzańscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia 10-latki. Dziewczynkę udało się odnaleźć w mieszkaniu jej babci. Okazało się, że...

zobacz więcej

W mieszkaniu przebywała 28-letnia kobieta z trzyletnią córką i 14-miesięcznym synem, obecni byli też rodzice kobiety. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że matka miała ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki - ponad 55 gramów marihuany, 0,1 grama amfetaminy i tabletkę z cechami substancji psychoaktywnych. Po sprawdzeniu 28-latki w systemie policyjnym okazało się także, że jest ona poszukiwana przez sąd do odbycia kary trzech miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków.

Kobieta została doprowadzona do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę. Dziećmi zajęli się dziadkowie.

Mieszkanka Zabierzowa usłyszy także zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz sprawowania opieki nad małoletnimi w stanie nietrzeźwości, za co grozi nawet 10 lat więzienia. Sprawą jej opieki nad dziećmi zajmie się też sąd rodzinny.

 

źródło:

Zobacz więcej