RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kard. Nycz powołał komitet organizacyjny beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

Komitet zajmie się też zorganizowaniem koncertu poświęconego kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i papieżowi Janowi Pawłowi II (fot. REUTERS/Vatican)
Komitet zajmie się też zorganizowaniem koncertu poświęconego kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i papieżowi Janowi Pawłowi II (fot. REUTERS/Vatican)

Kard. Kazimierz Nycz powołał komitet organizacyjny beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca 2020 r. na pl. Piłsudskiego w Warszawie – poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej. Członkowie poszczególnych komisji i sekcji odebrali w Domu Arcybiskupów Warszawskich nominacje z rąk kard. Nycza.

Sejm upamiętni 65. rocznicę uwięzienia kard. Wyszyńskiego. Posłowie przyjęli uchwałę

Posłowie jednogłośnie przyjęli uchwałę upamiętniającą 65. rocznicę uwięzienia kard. Stefana Wyszyńskiego w Prudniku-Lesie. Prymas Tysiąclecia...

zobacz więcej

Całość przygotowań do beatyfikacji będzie koordynował bp Rafał Markowski.

W skład komitetu powołanego przez metropolitę warszawskiego weszli księża i świeccy – w sumie 86 osób, z którymi współpracować będą także obecni podczas uroczystości przedstawiciele władz państwowych i władz Warszawy, a także wojska i policji.

– Wszyscy powinni się włączyć w tę beatyfikację, która ma, oprócz ściśle religijnego i kościelnego charakteru, również wymiar narodowo-państwowy – podkreślił kard. Nycz.

Komitet zajmie się przygotowaniem uroczystości na pl. Piłsudskiego, procesją z relikwiami do Świątyni Opatrzności Bożej i zorganizowaniem – kilka tygodni przed beatyfikacją – koncertu poświęconego kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i Janowi Pawłowi II z okazji setnej roczny urodzin papieża Polaka.

– Nie możemy zapomnieć o tym jubileuszu, koncentrując się na beatyfikacji, dlatego postanowiliśmy oba te wydarzenia połączyć – zaznaczył metropolita warszawski.

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 7 czerwca 2020 r. o godz. 12 na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej