RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koszmarne korki w okolicy awarii ciepłowniczej. „Uciekajcie przez Dolny Mokotów"

„Informujcie gdzie tylko możecie o koszmarnych korkach na ul. Powsińskiej. Jeszcze można z nich uciec przez Dolny Mokotów”. „Masakra – zróbcie coś!” – informują nas czytelnicy i widzowie. Policja ostrzega kierowców. – Należy się liczyć, że z każdą godziną będzie coraz trudniej na drogach w rejonie ulicy Powsińskiej, gdzie doszło do awarii ciepłowniczej – powiedział kom. Jarosław Sawicki z Komendy Stołecznej Policji. Piszcie i informujcie nas o sytuacji na adres: twoje@tvp.info.

Duża awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. Powołano sztab kryzysowy

Doszło do uszkodzenia rury ciepłowniczej z gorącą wodą na ulicy Powsińskiej w Warszawie. – Wyciekło mnóstwo gęstej pary wodnej, strażacy ewakuowali...

zobacz więcej

– Apelujemy do kierowców, aby – jeżeli jest to możliwe – omijali miejsce awarii w Warszawie, mówimy o odcinku Powsińskiej od św. Bonifacego do Trasy Siekierkowskiej – przekazał komisarz. Policjant dodał, że rejon Dolnego Mokotowa w związku z tą awarią jest narażony na zwiększoną liczbę kierujących, dlatego tutaj należy liczyć się z utrudnieniami.

Podkreślił też, że jest to wydarzenie nadzwyczajne.

– Mieszkańcy zamkniętego odcinka przede wszystkim powinni śledzić informacje, które pojawiają się stronie internetowej Urzędu Miasta, Zarządu Transportu Publicznego. Jeżeli nie mamy możliwości dojazdu, należy zostawić samochód w takim miejscu, którym będzie to możliwe, aby nie tarasował drogi przejazdu – poinformował Sawicki.

W związku z wyciekiem wody na drogę obie jezdnie ulicy zostały zamknięte, na odcinku od al. W. Witosa do św. Bonifacego. Zamknięta jest także ul. Idzikowskiego od al. Witosa do ul. Powsińskiej. Objazd zamkniętego odcinka poprowadzony został przez al. W. Witosa, ul. Jana III Sobieskiego do św. Bonifacego. Tym objazdem kursują również autobusy linii 131, 180, 185 i 187. Autobusy linii 159, 162 i 164 jeżdżą przez ul. Gołkowską, św. Bonifacego do Jana III Sobieskiego.

Dodał, że na miejscu pracuje co najmniej osiem załóg policyjnych i funkcjonariusze na bieżąco kierują ruchem. Zgodnie z zapewnieniami Veolii, awaria ciepłownicza przy ul. Powsińskiej powinna zostać usunięta w ciągu 10 godzin od jej zaistnienia, czyli do godz. 22 – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Podkreślił jednocześnie, że ewentualne koszty związane z awarią spoczywają na spółce.

Na miejscu awarii pracuje kilka ekip Veolii, a także policja i straż pożarna, obecni są również przedstawiciele stołecznego ratusza. Zmiany w funkcjonowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego można na bieżąco śledzić na stronie: www.wtp.waw.pl.

źródło:
Zobacz więcej