Raport

Epidemia koronawirusa

Metallica opublikowała wideo z własną wersją utworu „Sen o Warszawie”

Na stadionie PGE Narodowy w Warszawie z tysięcy gardeł publiczności popłynęły słowa utworu (fot. YouTube/Metalica)

Podczas sierpniowego koncertu w Warszawie Metallica zrobiła polskim fanom niespodziankę i zagrała „ Sen o Warszawie” Czesława Niemena. Teraz zespół opublikował na swoim kanale na YouTube profesjonalne nagranie tego utworu.

Megadyskoteka na Narodowym i w TVP2. Wyłącznie polscy wykonawcy

„Największa dyskoteka w Polsce” – tak organizatorzy reklamują imprezę „Roztańczony PGE Narodowy 2019”. Kolejna edycja w sobotę, od godz. 20. Na...

zobacz więcej

Podczas sierpniowego koncertu na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, gdy po pierwszych taktach publiczność rozpoznała, że Robert Trujillo i Kirk Hammett grają „Sen o Warszawie” Czesława Niemena, tysiące osób włączyło się w śpiew.

Piosenka sprawiła dużo radości zebranym na stadionie fanom, a amatorskie nagrania, które trafiły do sieci, mimo nienajlepszej jakości miały ogromną oglądalność. Teraz na oficjalnym kanale Metalliki na YouTube można obejrzeć profesjonalnie zrealizowane nagranie tego fragmentu koncertu.

Utwór wykonali Robert Trujillo i Kirk Hammett w ramach tzw. Rob & Kirk's Doodle. Polega to na tym, że na każdym koncercie podczas europejskiej trasy Trujillo i Hammett wykonywali przeróbkę jakiegoś popularnego w danym kraju utworu. W Czechach zagrali „Jożina z Bażin”, a podczas pierwszego zeszłorocznego występu w Polsce, który miał miejsce w Krakowie, muzycy wykonali „Wehikuł czasu” grupy Dżem.

źródło:

Zobacz więcej