RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zaatakował kobietę na przejściu dla pieszych. Wyrok dla agresywnego kierowcy porsche

Zajście miało miejsce w lipcu na jednej z ulic Leszna (fot. TVP info)

Na rok więzienia skazał sąd w Środzie Wielkopolskiej mężczyznę, który kierując porsche zaatakował kobietę na przejściu dla pieszych. Zajście miało miejsce w lipcu na jednej z ulic Leszna.

Uderzył kobietę i chciał rozjechać. Agresywny kierowca z Leszna z zarzutami

Zarzuty m.in. znieważenia pokrzywdzonej oraz spowodowania obrażeń ciała poniżej siedmiu dni usłyszał kierowca porsche, który w ubiegłym tygodniu...

zobacz więcej

Michał N. odpowiadał przed sądem nie tylko za zaatakowanie pieszej, ale i za wcześniejszą sprawę: usiłowanie wymuszenia zwrotu wierzytelności.

Jak powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu, Michał N. został uznany winnym wszystkich zarzucanych mu czynów. Decyzją sądu mężczyzna ma zapłacić pokrzywdzonej 8 tys. zł, a pokrzywdzonemu, od którego N. miał próbować wymusić pieniądze – 15 tys. zł.

Sąd orzekł też wobec Michała N. pięcioletni zakaz zbliżania się do zaatakowanej kobiety, przedsiębiorcy i jego rodziny.

„Głos Wielkopolski”, który poinformował o wyroku, podał, że Michał N. dobrowolnie poddał się karze; poinformował też, że proces zakończył się po jednej rozprawie dzięki zaproponowanej stronom przez sąd ugodzie.

W lipcu w Lesznie kierujący porsche 35-letni Michał N. nie chciał przepuścić przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety. Gdy ta zwróciła mu uwagę, kierujący wysiadł z pojazdu i uderzył ją w twarz.

Kierowca porsche, który pobił kobietę na pasach, ma coś jeszcze na sumieniu

Prokuratura w Lesznie w województwie wielkopolskim skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi N., który kierując porsche zaatakował...

zobacz więcej

Następnie wrócił do samochodu i ruszył, mimo że uderzona stanęła przed pojazdem. Kierowca został niedługo potem zatrzymany w okolicach Andrychowa.

Szef leszczyńskiej prokuratury rejonowej prok. Przemysław Grześkowiak informował w październiku, że akt oskarżenia przeciwko Michałowi N. zawiera cztery zarzuty: znieważenia kobiety, uderzenia jej i spowodowania obrażeń ciała, a także zmuszenia kobiety do określonego zachowania.

Czwarty zarzut dotyczył działania w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności.

Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej, bo czyn związany ze zwrotem wierzytelności miał miejsce na tamtym terenie. Od końca lipca Michał N. czekał na proces w areszcie.

źródło:

Zobacz więcej