RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zgorzelski: Poparcie dla Hołowni nie przekroczy rogatek wielkich miast

– Moim zdaniem poparcie dla Szymona Hołowni nie przekroczy rogatek wielkich miast – powiedział w „Kwadransie politycznym” Piotr Zgorzelski. Wicemarszałek Sejmu z Koalicji Polskiej wskazał, że podczas konwencji Hołowni nie wybrzmiały postulaty dedykowane „mieszkańcom kraju poza wielkim miastem”.

„Hołownia to kandydatura największej partii opozycyjnej w Polsce, jaką jest TVN”

Choć w jednym z sondaży poparcie dla dotychczasowego dziennikarza i showmana Szymona Hołowni nie przekracza 9 proc., to wiceminister obrony...

zobacz więcej

Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z Koalicji Polskiej pytany w TVP1 o start Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich ocenił, że ta kandydatura nie jest zagrożeniem dla Władysława Kosiniaka-Kamysza. – Tak samo, jak nie jest jakimś wyjątkowym zagrożeniem dla Andrzeja Dudy – powiedział gość programu.

Zgorzelski mówiąc o Hołowni pomylił jego imię. – Z całym szacunkiem dla Szymona Hołowni, skoro ja popełniam błąd, to pewnie z rozpoznawalnością w kraju może mieć także problemy – ocenił.

Według Zgorzelskiego poparcie dla Szymona Hołowni nie przekroczy rogatek wielkich miast. Dodał, że podczas konwencji kandydata nie wybrzmiały postulaty dedykowane „mieszkańcom kraju za wielkim miastem”. W opinii wicemarszałka Sejmu, bez poparcia elektoratu centro-prawicowego i bez dobrego skomunikowania się z prowincją trudno jest zdobyć dobry wynik – gwarantujący wejście do drugiej tury.

źródło:
Zobacz więcej