RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Limuzyna SOP zderzyła się z tirem. W środku wicepremier

Nikt nie ucierpiał (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)

Na drodze krajowej nr 7 w okolicach miejscowości Napierki doszło do zderzenia limuzyny Służby Ochrony Państwa z tirem. Samochód jechał na sygnale. Nikt nie ucierpiał. Informację w rozmowie z portalem tvp.info potwierdził podróżujący samochodem wicepremier Jarosław Gowin.

Jak powiedział nam rzecznik SOP, limuzyna miała włączone sygnały świetlne, była uprzywilejowana. – Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają okoliczności zdarzenia – powiedział nam ppłk SOP Bogusław Piórkowski.

Skontaktowaliśmy się z wicepremierem Gowinem, który podróżował w tym samochodzie. Potwierdził on fakt kolizji, do której doszło przy mijaniu, zapewniając jednocześnie, że według jego wiedzy nikt nie doznał poważnych obrażeń.

– Policja prowadziła swoje czynności. W wyniku tego nasz funkcjonariusz został ukarany mandatem karnym i punktami. Komendant SOP będzie wszczynał postępowanie wyjaśniające. Do tego czasu funkcjonariusz został skierowany do wykonywania obowiązków w innej komórce organizacyjnej SOP – dodał ppłk Piórkowski. Wyjaśnił, iż decyzja ta oznacza, że funkcjonariusz został zdjęty z grupy ochronnej.

źródło:
Zobacz więcej