RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski odpowiada na raport Kalety. „Samorządy podejmują heroiczną walkę”

Według Trzaskowskiego Kaleta „tworzy taką atmosferę psychozy i czystej manipulacji”. (fot. Shutterstock/MOZCO Mateusz Szymanski)

Pan minister (Sebastian Kaleta – przyp. red.) czyni olbrzymią szkodę wszystkim tym, którzy są uzależnieni od narkotyków. Wszystkim tym, którzy są po prostu chorzy na AIDS, albo którzy są w grupie ryzyka. Dlatego, że samorządy podejmują heroiczną walkę o to, żeby rozwijać programy profilaktyki – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, komentując raport ujawniony przez Kaletę. Wiceminister sprawiedliwości komentując słowa Trzaskowskiego zaznaczył, że ratusz od czasu publikacji raportu nie wydał jakiegokolwiek dementi.

„Dużo tych igieł rozdano za pieniądze z budżetu Warszawy?”

Sebastian Kaleta przedstawił w poniedziałek przed warszawskim ratuszem raport, w którym przekonuje, że z publicznych pieniędzy warszawskiego...

zobacz więcej

Kaleta ujawnił raport o działalności niektórych organizacji korzystających z dotacji m. st. Warszawy. Wynika z niego, że z publicznych pieniędzy warszawskiego samorządu płynął miliony złotych na fundacje i organizacje, które m.in. promują ideologię LGBT, a także instruują, jak zażywać narkotyki, by akty homoseksualne po ich przyjęciu, tzw. chesmex, były bardziej satysfakcjonujące.

Jako pierwszy o raporcie Kalety informował portal tvp.info.

Do raportu odniósł się prezydent stolicy Rafał Trzaskowski w rozmowie z wp.pl.

– To niesłychane i przerażające, jeżeli radny formułuje jakieś zarzuty, które są czystą manipulacją, kłamstwem. Niestety się do tego przyzwyczailiśmy ze strony posłów czy radnych PiS. Jeżeli wiceminister sprawiedliwości formułuje zarzuty, które są czystą manipulacją i kłamstwem, to niestety kładzie się to cieniem na powadze urzędu, który sprawuje. Wszystkie zawarte informacje są po prostu czysto manipulacją – ocenił.

Dalej wyjaśniał, że „my prowadzimy wraz z organizacjami pozarządowymi programy, które mają przede wszystkim przeciwdziałać zapadalności na bardzo ciężkie choroby – AIDS, działania profilaktyczne”.

– Natomiast wszystko to, co słyszycie państwo w przestrzeni medialnej z ust pana ministra, to są po prostu przeinaczenia i manipulacje. Jest już dokładne stanowisko ratusza na ten temat i zastanawiamy się również nad podjęciem kroków prawnych – mówił Trzaskowski.

W jego opinii najsmutniejsze jest to, że „pan minister czyni olbrzymią szkodę wszystkim tym, którzy są uzależnieni od narkotyków”.

– Wszystkim tym, którzy są po prostu chorzy na AIDS albo którzy są w grupie ryzyka. Dlatego że samorządy podejmują heroiczną walkę o to, żeby rozwijać programy profilaktyki. O to, żeby otoczyć takiej osoby opieką, po to, żeby prowadzić akcje edukacyjne wśród młodzieży, która może zażywać narkotyki – mówił.

Dodał też, że wiceminister Kaleta „tworzy taką atmosferę psychozy i czystej manipulacji”.

Słowa Trzaskowskiego skomentował na Twitterze sam Kaleta. Napisał, że „zamiast kontroli w organizacjach, które realizują milionowe projekty, Trzaskowski atakuje mnie za ujawnienie wątpliwości”. „W przyszły poniedziałek kontrola poselska tych wydatków” – dodał.

źródło:
Zobacz więcej